Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a beépített...

Mi a véleményetek a beépített háttér mögötti un. "házi barkács" belső szűrőkről?

Figyelt kérdés

Van egy 180 L-es beépített hátteres akváriumom, a háttér mögött a sarokban van kialakított hely ahova el lehet rejteni a belső szűrőt. A víz alul áramlik be és fent áramlik ki. Arra gondoltam belső szűrő helyett feltöltöm az üreget szűrőanyagokkal a következő képpen: alulról felfelé szivacs, kerámia gyűrű, szivacs, bio labda, szivacs, végül filtervatta majd egy vízpumpa. Vélemény?

Mik a tapasztalataitok az ilyen szűrőkről?

Tisztítása mennyire lenne macerás?

Milyen teljesítményű vízpumpát javasoltok? Én 600 L/órásra gondoltam. Túl gyors? Túl lassú?

Válaszokat előre is köszönöm.


2010. júl. 22. 14:26
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Nem rossz elképzelés, de mindenképp egy hálóba tedd a szűrőanyagokat, hogy időnként könnyen kivehesd és átmoshasd.Igen, szerintem is ekkora teljesítmény kell, minimum.
2010. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sok akváriumban működik tökéletesen ilyen szűrő, nyugodtan vágj bele.
2010. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!