Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tanácsot tudtok adni?

Milyen tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, most kezdek el halakat tartani.

Van egy 30 literes akváriumom, aljzattal, vettem bele két anubias növényt, szűrést. Jelenleg 4-5 napig hagyom állni az egészet, majd szeretnék bele 5 kisebb méretű halat. Milyen tanácsot tudnátok adni egy kezdőnek?



2020. febr. 2. 20:36
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Először is leírod a szűrőd pontos tipusát/ márkáját ? Csak a miheztartás végett. Illetve ne 4-5 napig hanem 3-4 HÉTig kell járjon szűrővel mindennel halak nélkül. 30 liter az pont a törvényes minimum, bár kezdőknek én inkább 60-80 litert ajánlanék minimum. Ekkora akiba mehet 3-4 hím szivárványos guppi. Ha mindenképp ötöt akarsz akkor inkább endler guppi.

A hátralevő időt töltsd olvasással: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2020. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jól írja a kolléga, várni kell még a halakkal és tényleg az a legfontosabb, hogy ismerkedj kicsit az akvarisztikával mielőtt élő állatokat vennél. A szűrőre esőztető kell hacsak nem szabályozható az áramlása mert ekkora helyen túl nagy vízmozgást okoz. Az akváriumra érdemes tetőt vágatni ha esetleg nem lenne rajta gyárilag. Vegyél még növénykéket pl májmohát a vízre és jávait a dekorációnak szánt gyökérre, nagyobb kövekre. Érdemes már most elkezdeni hetente 2x 15% vízcserét pihentetett, v klórtalanított vízzel. Vásárolj egy iszaplopót a talaj takarításához és vízcserekor a talajt is takarítsd majd ha már halak is lesznek( egyenlőre nem kell). Az akváriumból elpárolgott vizet mindig desztillált, ill ioncserélt vízzel pótold. Engem is érdekelne milyen a szűrő és az az ajzat. Én is az endler hímeket ajánlom ide és esetleg a talajra pár Red cherry, vagy hasonló méretű garnélát. Biztatnálak nagyobb akvárium vásárlására ez pedig jó lenne karantén, vagy ivadéknevelőnek. Jó tanulást és főleg türelmet a kezdeti várakozáshoz.
2020. febr. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!