Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elvből nem akarok betta halat...

Elvből nem akarok betta halat tartani többé. Más is van igy ezzel?

Figyelt kérdés

Volt bettám két évig. Nem olyan rég vesztettem el, már nem tudtam rajta segiteni, ki is borultam.

Párom meglepett egy új bettával, mert szerinte pazarlás lenne azt a nagy, szépen bejáratott, élő növényes akváriumot lakó nélkül hagyni. Kértem, hogy vigye vissza a kereskedésbe. A hely ahonnan hozta, hemzseg az apró poharas betták seregétől. Legtöbbjük haldoklik, rossz tartási körülmények stb. Nem akarom többé támogatni ezt. A nagy kereskedések mutatói nem azt látják, hogy szánalomból/ mentési célból hoztam el tőlük a bettát, csak hogy van rá kereslet és ezért még többet be fognak szerezni. Imádom ezt a haltipust de pont ezért nem vennék újra többet. Most minden akvarista ismerősöm, párom hülyének néz. Másnak is vannak hasonló elvei?



2020. febr. 8. 14:16
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én egyet értek veled de azért nem kell lemondanod róluk. Számos helyen jó körülmények között szaporítják, nevelik és árulják, tőlük vásárolj. Kerüld el ezt az üzletet mert gondolom nem csak a bettákkal bánnak gyalázatosan, a halakon túl talán még a vásárlóikkal is.
2020. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép hím betta 1-2 nap alatt elmegy.

A nagykerben is pohárban van, mert ha ne így lenne, akkor az összes akváriumban csak betta lenne. 100.000 Forintot meg gondolom nem adnál egy bettáért.

Ezt csak azért írtam, mert ott jóval több a szakértelem és tapasztalat, mint egy átlag akvaristánál. Viszont elvben olyan kereskedők járnak oda, akik értenek a halakhoz.


A poharas megoldásnál jobb, ha akváiumból kerítenek el egy részt, de egy nagyobb társasban én gond nélkül elvan (megfelelő társítással).

Általában a plázás boltokban tartják pohárban.

Nem az a gond, hogy nem bír ki több napot gond nélkül egy pohárban egy betta, hanem hosszabb távon nagyon nem ilyen körülmények között kellene tartani. Az ilyen boltok rossz példát mutatnak.

2020. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok!
2020. febr. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!