Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen vízinövény betegség...

Ez milyen vízinövény betegség és hogyan tudnám kezelni? Sehol sem találok róla infót.

Figyelt kérdés
Képeket lásd itt: [link]

2020. febr. 15. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez algának tűnik.
2020. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 napja elpusztult az algaevőm. Akkor ezért jelenhetett meg?
2020. febr. 15. 13:09
 3/7 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne, mert egy pár vizikehely levélszélein nálam is pont ilyen "szőrök" nőttek. Már épp én is kérdést szerettem volna írni, mire látom megelőztél. Ezek szerint nem csak nálam van ...


Az algaevők rá sem néznek, csak a jó leveleken csüngnek.

Már arra gondoltam, levágnám a szakállas leveleket. Csak sajnálom, mert pont a fiatal leveleken van "szőr".

Mi tévők legyünk ...?

2020. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Szerintem lépj be akváriumos csoportokba, sok hasznos tanácsot kaphatsz. A low tech csoportban rengeteg fájl is van, ami segíthet.
2020. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sikerült kideríteni, valószínűleg agancsalga lesz.

Angol megfelelőjének a "black hair algae"-t találtam.

Ebben a cikkben írnak róla:


[link]

2020. febr. 15. 14:49
 6/7 Skid05 ***** válasza:
Ez leginkább staghorn néven fut, korai fázis. Írjál pár sort az akváriumról, szűrés, fény, növénytáp (ha van), karbantartás (szűrő, talaj, vízcsere), fauna összetétele, üveg mérete…hogy meg tudjuk fejteni az alga tápanyag forrását. Merthogy vmiből sok van odabent az nem kérdés.
2020. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem egy algaevőn műlik. Sima anci meg se eszik ilyen algát. Ez egy mocsok alga. Alapvetően a fény, táp, co2 egyensúlyát kéne megtalálni.
2020. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!