Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fénycsövek, UVB fényt adnak ki?

Balorien kérdése:

Fénycsövek, UVB fényt adnak ki?

Figyelt kérdés
A flureszkáló fénycsövek az akvárium tetőkben adnak ki valamennyi uvb fényt? (nekem pl ez van : sylvania t8 luxline plus f15w 865)

2020. febr. 22. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Csak így az uv se sokat ér, bár az is tény, hogy így hirtelen beleolvasva a javasolt tartási feltételekbe, valóban többen javasolják, hogy legyen uv. Csak ha nem másik ki, akkor semmit nem ér.

Végül is, ártani nem árt. Meg úgy is tudja, mi kell neki, ha kell, majd kimászik.

2020. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
z
2020. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
még 1 hülye kérdés, a fénycső méretét nem csak a csőtől számoljuk hanem az egyik fog kezdetétől a másik végéig?
2020. febr. 22. 16:27
 14/17 anonim ***** válasza:

ezt most nem annyira értem, hogy mit honnan hova, de a szabvány T8-as (ez az átmérő) fénycső 15 wattosban az 45 centi, lehet, hogy egyik másik gyártó csak az üveget méri, vagy a foglalatot is, a lényeg, hogy ez egy méret.

Azonos szabványnál 1 teljesítmény 1 hosszban kapható.

2020. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ez az alap cső

[link]


Ezt vonják be különböző porokkal, amik módosítják a leadott hullámhosszt, és így a színhőmérsékletet.

2020. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
igazából nem is értem régen bátyámnak voltak vörösfülű teknősei évekig tartotta őket minden lámpa nélkül és pici koruktől teljesen felnőttek minden betegség nélkül... főleg hogy az én tekim könnyebben tudja a D3 vitamint is szintetizálni + más étrendje is van ami D3 dús
2020. febr. 22. 17:44
 17/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy betegség nélkül felnőttek, az ég világon semmit nem jelent.

Ez pont olyan, mint amikor akvarisztikában azt mondják, miért döglenek az aranyhalak, pedig 3 éve így tartom őket, eddig semmi bajuk nem volt.


Dehogynem volt, azért halnak meg 3 évesen 30 helyett.

Egy vörösfülű teki elél 50 évig, ha jól van tartva.

2020. febr. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!