Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Atman cf 1000 jó lehet?

Atman cf 1000 jó lehet?

Figyelt kérdés
Az akváriumom 150 literre van töltve, közepes mennyiségű növény plusz halak (neonok, zebradániók, 4 xifo, 2 páncélos). Most belső szűrőm van, de nem vagyok vele megelégedve, hiába van vízcsere, csak nem szép tiszta, kicsit megkavarodik, máris röpködnek a kis frincfrancok, mindenképp külsőre váltok. Ezt néztem ki, már olvastam róla jókat, de még egy helyről érdekelne vélemény. Előre is köszönöm.

2020. febr. 23. 11:41
1 2
 1/11 Skid05 ***** válasza:
Valami érthetetlen oknál fogva a kínaiak úgy gondolták, hogy az 1000est 2 rekesszel gyártják, ellentétben a 800assal és az 1200essel. A többi gyártó a hason méretű szűrőjét 3-4 rekesszel gyártja. A kevesebb rekeszszám megnehezíti a szűrőanyagok elkülönítését, felváltva történő tisztítását, nem praktikus. 1200ast vennék ha az Atman CF szériára esne a választás. Egyébként úgy hírlik viszonylag csendben végzik munkájukat hosszabb távon is, hazai alkatrész-forgalmazással, úgyhogy egyéb szempontból oké.
2020. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem lenne túl erős az 1200as egy ekkora akváriumba?
2020. febr. 23. 13:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg más gyártó ugyanilyen teljesítményben? Van valami javaslat? Nem volt még sosem külső szűrőm és nem 2 Forint, nem akarok rosszul választani.
2020. febr. 23. 13:17
 4/11 Skid05 ***** válasza:

Ami a forgatást illeti, az elején erősen esélyes, hogy vissza kell fogni a csapokkal, de egyébként meg később ritkábban kell kinyitni és dzsuvás csövekkel is elketyeg hónapokig, mert alapból erősebb a motor. A +2/2.5 liter rekeszkapacitás is igencsak jól jön. Mint írtam volt a 3 rekeszt is okosabban el tudod osztani (pl 1 mechanikai + 2 bio).

Alternatíva: Hydor prof 250, gyárilag megfelelő bio töltet jár hozzá, vagy JLB e901. Vagy használt piac és akkor Eheim is szóba jön, újonnan nem vennék.

2020. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

van egy egyszerű szabály az akvarisztikában: a szűrést sosem lehet túlméretezni!

A csapokon állíts kicsit ha túl jól nyoja, de inkább vegyél esőztető csövet az sok lyuku és eloszlik az áramlás, nem fogja forgatni a halakat.

2020. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen indokolt a külső szűrő, nem is kérdés, de ha az beérik, akkor a mechanikai szűrésben az pont nem fog csodát tenni, nem arra van tervezve. Neked pedig az (is) kéne.

Mindenképpen az erősebb szűrőt javaslom, lehet, hogy az elején visszább kell venni, de beérés után is marad benne egy kis erőttartalék, hogy rásegítsen a flow-ra.

A szűrőknek alig van beszívó erejük, tolóerejük van, ami beindítja az egész víztömeget, lesz egy egységes keringése, ami az aljzaton lévő "frincfrancokat" végigsöpri, vagy a beszívócsonkhoz, vagy 1-2 jellemző helyre az akvárium aljzatán.

De a vízcseréket mindig úgy kéne csinálni, hogy a csőre húzol egy tölcsért, és végigpásztázod az aljzatot, az aljzatporszívó használatáról keress videókat.


A világ legnagyobb szűrője se fogja magától beszippantani az összes mechanikai hulladékot. Ez pont olyan, mint ha egy ventilátor mögé állsz. Semmit nem érzel, nulla szívóerő. Csak a venti mögött 2 centivel érezni valamit.

Ha meg eléállsz, 5 méterről is érzed, hogy tol.


Úgyhogy ha ki is veszed a belső szűrőt, ne dobd ki, még az is lehet, hogy fél év múlva az is fog kelleni a külső mellé, ha az jól eliszaposodik.

2020. febr. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Épp tegnap raktam össze a vízcseréhez a pet palackos aljzatporszívót, ma fog debütálni. Eddig is próbáltam cserekor az aljzatot tisztítani, de kicsi vagyok és ha egyedül csinálom, nem tudtam leérni rendesen. Most befogtam a férjem is a műveletbe, talán sikeresebb lesz.:D


A belsőt semmiképpen nem dobom ki.

2020. febr. 24. 06:42
 8/11 anonim ***** válasza:
merev cső kell a szippantáshoz! azt nem kell lent fogni lehet feljebb is.
2020. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

pet palackos aljzatporszívót,


csináld meg a szélét cikkcakkorsa, vagy az egyok oldalát nagyobbra, és a cikkcakk tüskéivel , vagy a nagyobb oldal kiugró peremével fel tudod kavarni az aljzatot. Úgy hatékonyabb.

Ha leszívsz az aljzatból, az se tragédia, szűrőn keresztül öntsd ki a "fáradt vizet", az aljzat meg mehet vissza az aksiba.

2020. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"merev cső kell a szippantáshoz!"

Én bemerülök fejig , nem szarozok. Kell a személyes fizikai kontakt. Mondták a céges team építő tréningen...

2020. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!