Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal és blackmolly kérdés?

Neonhal és blackmolly kérdés?

Figyelt kérdés

Az egyik neonhalnak szemmel láthatóan változik a hasa. Mintha 2 kis kerek csiga mocorogna benne,persze képletesen. Egyik pillanatban egybefüggő kerek, a következőben két puklivá válik. Aztán megint kisimul. Nem találtam neten semmi hasonlót.


Black molly meg láthatólag terhes, de már több mint egy hónapja.Fehér terhességi folt látszik, szögletes a hasa,de 5 hete legalább terhes, már ha az.De szerintem 6 hét is megvan már. Létezik hogy még mindig nincs itt az ideje? Egészséges, a hasa nem duzzadt oldalirányba,mint a hasvízkórnál.Mikor elkergette a pasikat azt hittem itt az idő de ez egy napig tartott, most megint elvan velük.



2020. febr. 24. 14:43
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Mivel etetsz? Gyanítom, hogy a száraz táp dagad meg bennük ha egyik napról a másikra látványosan változik a hasméret. Áztasd be kicsit a tápot etetés előtt és ha megszívta magát utána etess vele, ill főként fagyasztottat adj és nyers, forrázott, félig főtt zöldségeket. Olvasd el a halaid igényeit és próbáld aszerint tartani őket ( az egyik lágy, hidegebb, csersavas un fekete vizet, míg a másik meleg keményebb sósabb vizet kedveli.
2020. febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lemezes tápot kapnak évek ota,nem volt gond vele,ez a példány is 2 éves.Színe is szép. Nem egyik napról ,hanem egyik pillanatrol másikra. Szo szerint látom ahogy mozog a hasa.
2020. febr. 25. 17:55
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez esetben fogalmam sincs mi okozhatja, talán valamilyen élősködő kelt ki benne és azt látod mozogni, de ez csak afféle találgatás részemről. Vettél új halat, vagy növényt egy hónapon belül amivel behurcolhattál valamit? Ha teheted tedd karanténba megfigyelésre. Ettől függetlenül egy kicsit változatosabb étrendre lenne szükségük.
2020. febr. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ennél régebben vettem az ujakat,rendben,köszönöm a tanácsokat!
2020. febr. 26. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!