Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpesügerek megeszik a...

A törpesügerek megeszik a garnélákat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 28. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kizárt
2020. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha befér a garni szájukon akkor nagy valószínűséggel megfogják enni őket. A nagyobb testű garnélákat nem biztos, hogy bántanák (pl amano garnélák nálam jól boldogultak pedig felnőtt vitorláshalak és zebrasávos sügérek is voltak).
2020. febr. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ott lesz előtte egy kicsi, akkor szinte biztos, hogy meg fogja enni. Ha van sűrű növényes rész az ekváriumban, akkor lehet szaporulat is az akváriumban.

Gyanítom, hogy neocaridina fajokra és az apistogrammákra gondolsz.

2020. febr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a sügeres akváriumban csak a víz az üveg és a homok/kő marad meg! Nekem megzabáltak mindent... Szerintem ha egy fél elefántot raktam volna az akksiba, reggelre azt is megették volna....

De amúgy aranyosak :D

2020. febr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4!


A törpesügerek és a közepes, nagytestű sügerek egészen más kávéház!


Egy ramirezi vagy apistogramma nem fogja kiásni a növényeidet, ha már megkapaszkodtak.

Nem fogja terrorizálni a többieket sem.

Védi a területét, de az egy viszonylag kis terület. Ha nem ívtak még le, akkor elsősorban a fajtársaiktól védi. Ha már van mit védenie, akkor mindenkit elzavar a környékről. (A kis nőstény elkergeti a kifejlett vitorlást. Ja, a vitorlás is sügér, mégsem túr és csak leívás után védi a területét, amúgy senkit sem bánt.)

Egy csapat nagyobb cory ellen nem is tudja megvédeni ikrákat a nőstény.

2020. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ösnek igaza van, de ettől még az apisto-k is megeszik a kis garnélákat, amivel önmagában sok baj nem is lenne, mert a garnik nagyon szaporák, és úgy legalább van kontroll a túlszaporodásban, de a nagyokat (mármint a felnőtteket) is stresszelik, ekkora halak mellett a garnik csak bujkálnának.

Ilyen rc méretű törpegarnélákról beszélek.

De nyilván ez attól is függ, milyen garnéla, meg milyen törpesügér, ezért se válaszoltam eddig, mert ez így sokféle lehet, szóval megválaszolhatatlan.

2020. márc. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az afrikai sügérek sem vaddisznók, csak ki kell ismerni a természetüket és aszerint kell kialakítani az akváriumot. Pl kellő számú és méretű mesterséges barlang, bújó, jól süllyedő és ásható durva homok, a növények megválogatás és ideális helyre való telepítése. Fontos még a megfelelő nyers növényi táplálék biztosítása (pl zöldségek, algás kövek). Ha ezt megoldjuk akkor nyugodtan lehet növényesíteni max a gyökereknél kell egy kicsit jobban védeni őket az esetleges aláásástól. Ennek ellenére garnélákat csak etetés céljából érdemes telepíteni dús növényzet és mohával benőtt helyek kialakítása után, persze ettől jobb élő eleséget is választhatunk.
2020. márc. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak rám akartak sózni egy csomó garnit de szerintem megennék a kakadu törpesügereim. Úgyhogy nekem lett igazam
2020. márc. 1. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!