Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt ajánlotok...

Milyen belső szűrőt ajánlotok egy 96 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy akváriumot, de nem tudom eldönteni melyik a megbízható

szűrő márka. Hány liter/h a megfelelő, ha nem szeretném hatúl erős áramlás lenne?


2020. márc. 10. 14:29
 1/4 Skid05 ***** válasza:

Nagyot, mert nagy a víztömeg a belső szűrés esztétikusan vállalható méreteihez képest. A belsőknél a vízoszlop szokott limitálni, nálad mivel szabvány üveg ez 40 centi mínusz az aljzat, mínusz a felső 3 centi. Tehát olyan 26-28 centi körül legyen a szűrő magassága, hogy fodrozzon is, de a párolgással se kerüljön azonnal víz fölé.

Olyan 800-1000 l/h körül nézelődnék, így elég erős lesz a motorja ekkora víztömeghez, érett szűrőanyaggal sem kell 3 hetente gányolni. Akkor jó ha az elején fojtani kell. Pl. Hydor Crystal, Eheim Biopower, Atman AT, Eheim Pickup 2012, de itt is igaz: okosan telepítve. Illetve alább a bővebb tudnivalók:

[link]

[link]

2020. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy hány l/h azt egy szűrőről nehéz megmondani, mielőtt kipróbálnád.

Valamelyik 60%-ra esik vissza, miután beérik, valamelyik 20%-ra.

Egyébként miért nem akarsz nagy áramlást? Egy pangó víz több algának kedvez, és aljzatporszívózás mellett is probléma idővel a felgyülemlő mulm.


Általánosságban érdemes 3-4-szer megforgatni a vizet óránként, a gyakorlatban, ez azt jelenti, hogy az elméleti vízforgatásnak minimum a duplájának kell lenni, tehát ami a szűrőre van írva, az 600-800 l/h.


Ha speciálisan egy lassú áramlású akváriumot akarsz, pl labirintkopoltyúsoknak, akkor se a l/h számít, mert az egy szűrőn lehet állítani, hogy kevesebb vizet forgasson.

Hanem a szűrőtérfogat nagysága az ami a lényeg!


A konkrét válaszom az a kérdésre, hogy a létező legnagyobbat amit csak gyártanak, és ami befér az akváriumba. Minimum 3%-ot ildomos lennie a szűrőtérfogatnak, 3 literes belsőszűrő meg elég ritka.

Plusz ha még a vízforgatást is le akarod venni minimumra, az további hátrány.

Szerintem ezek közül válassz:

[link]

A lehető legnagyobb szivaccsal.

2020. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az EHEIMet néztem ki az remélem jó lesz.
2020. márc. 10. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam most egy Eheim Pickup 160-as van a 112 literesben az ágy mellett. Minden zaj zavar, de emellett tudok aludni.

Ez a max 500 l/h bőven elég a netto max. 100 liter vízhez.

2020. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!