Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vizét meg lehet...

Az akvárium vizét meg lehet inni? Milyen íze van?

Figyelt kérdés
Nyilván nem akarom megkóstolni, ezért írok ide, de hátha valaki próbálta már.
2020. márc. 11. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Olyan halas-vizes...
2020. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem szokott menni kicsi a számba, mikor megszívom a vízcserés csövet. Nem szoktam lenyelni, de semmi extra íze nincs.
2020. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát a halkakitól biztos van valami egyedi bukéja. 😁
2020. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha mindent jól csinálsz, akkor iható az a víz.

A halaid is azt isszák.

2020. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

én is mindig rászívok :D sosem sikerül úgy megszívni hogy ne kapjak a pofámba kicsit. - a benzinnel is mindig így járok na annak sokkal rosszabb íze van.

kicsit halas íze és illata van a víznek - de annak is kell lennie ha jó az akksi! Ha dohos, rossz a víz akkor ott valami porbléma van!

Sokat inni belőle biztos nem egészséges annak aki érzékenyebb rá tuti hasmenést okoz, de hát a Balatonból is kortyol néha az ember ha lenyomják a víz alá hirtelen. és abban nem csak halkaki van hanem emberkaki is bőven......

2020. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát, bizonyára vannak helyek és szituk ahol szerintem örülnének ha ilyen ivóvizük lenne. Minden esetre még nem voltam annyira kíváncsi, hogy megkóstoljam.:D
2020. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nem ajánlanám mivel a halak oda űrítenek. Nem túl tiszta azért.
2020. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na kicsit kutakodtam utána és az USEPA 10ppm-es nitrátszintig biztonságosnak tulajdonítja a vizet, ami azt jelenti hogy akinek jó a szűrése és rendszeresen cserél vizet az lefetyelhet belőle ha akar.

Más, az akváriumban növekvő mértékben felhalmozódó elemet nem találtam, ami veszélyt jelentene az egészségre.

Kérdést jelenthet még az, hogy mivel az akvárium vize nem tartalmaz klórt, esetlegesen kórokozók lehetnek jelen a vízben, azonban arra vonatkozó írást, hogy amúgy vannak-e, nem találtam.

2020. márc. 11. 17:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Kóstold meg, és megtudod, mo.
2020. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

"lefetyelhet belőle ha akar."

és aki piranhát tart? :DDDDD

2020. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!