Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?

Chattebon kérdése:

Mi baja lehet a bettámnak?

Figyelt kérdés

A viz megfelelo, 30 M-es aksiban van, fertőtlenítettek a vizet, nem lehet semmiféle fertőzés a vízben, viszont elszíneződik néha a bettám. Nem értem miért. Neha szép egészséges színe van, neha nem

Help



2020. márc. 9. 20:04
 1/5 A kérdező kommentje:
*30 l-es
2020. márc. 9. 20:05
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Milyen a szűrésed illetve mit jelent az ,hogy “fertőtlenítettél” ? Mivel és pontosan hogy ? Kiszedtél és lesikáltál mindent vagy valamit öntöttél az akváriumba ? Ez alatt milyen szűrő volt, az ami most is van ?
2020. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szűrőm "mini internal filter 300"

És metilénkéket öntöttem bele, mert ezt javasolták fertőtlenítés céljából, illetve olyan mintha gombás fertőzése lenne a bettámnak

2020. márc. 9. 20:17
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A metilinkékkel kinyírtad a biológiai szűrést. Vagyis a szűrést végző bacikat amik a szűrő szivacsában vannak. Mármint ha vannak mert ha csap alatt mosod ki a szivacsot s nem volt a hal érkezése előtt 3-4 hetes bejáratási idő akkkr nincsenek nitrifikáló baktériumok.

Amit tehetsz ,hogy kb kétnaponta lecseréled a víz ~15-20%-át egy napig állot vagy vízelőkészitővel (nem metilinkékkel!) kezelt vízzel. Ez alatt keveset etess (elég 2 naponta egy kevés kaja) és adagolj baktériumkultúrát/ indítókultúrát. Ezt legalább 2-3 hétig csináld, utána fokozatosan ráállhatsz a heti 2x 15-30% vízcserére és a napi etetésre heti egy koplalónappal. A szűrő szivacsát csakis leengedett akváriumi vízben nyomkodhatod ki.

Amúgy rágugliztam de hirtelen nem sokat kaptam róla, többfajta szűrőt beadott. Esetleg tudnál linkelni egy oldalt ,hogy neked melyik van ?

Továbbá a hőfok legyen legalább 27-28 fok s fedett legyen az akva. Legyen egészséges növényzet (főleg lebegő, úszó növényzet) és gyenge áramlás (a betta rossz úszó, nem szereti a nagy áramlást). Ne társítsd semmivel, egyedül jó neki. Kis olvasnivaló: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

A Kezdőknek és az Akváriumról szóló cikkek legyenek az elsők közt.

2020. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl kicsi akváriumban az ijedősebb halak elszíntelenednek, ha nincs megfelelő bújóhely, mert a medence előtt elvonuló emberek által keltett fényviszony-változásokat fenyegető külső ingernek tekintik.
2020. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!