Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Mit tegyek?

Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 100 literes akváriumom, benne 3 kakadu törpesügér (1 him 2 nőstény). Eddig minden rendben ment (amúgy kb 2 hónapja telepítettem a halakat)de pár napja azt vettem eszre hogy az egyik nőstényt kergeti és csipkedi a hím. Ma reggelre már teljesen ki volt fakulva szegény. Próbáltam félreesőbb helyre rakni a házát, de a him oda is követte és terrorizálta. Van olyan akvarisztika, ahol befogadnák? Ha tovább gyepálják akkor meghal!
2020. márc. 14. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyi eszed nincs hogy külön rakd azt a szerencsétlen állatot ? Hagyod hogy halálra csipkedje a másik ? Ha nem értesz valamihez,minek tartasz halakat ?
2020. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom külön rakni! Csak 1 akváriumom van és abban 1 levegőztető.

(Meg szűrő is de ez lényegtelen)

2020. márc. 14. 15:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerinted nem gondoltam már rá?! D×
2020. márc. 14. 15:32
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ha van külön levegőztető akkor egy nagyobb vödörbe, fazékba, lavórba akármibe tölts az akvárium vizéből majd rakd át a halat és bele a levegőztetőt. A nagy akváriumban ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt akkor amúgy sem kell külön levegőztető. De ha úgy értetted ,hogy csak egy szűrő van ami levegőt is porlaszt akkor vágass egy üveglapot vagy keress valami műanyag lapot vagy hálót amivel el tudod különiteni a halat. Több akvarisztikai csoportban hirdest meg “ingyen elvihető” névvel vagy kérdezd körbe a halas boltokat, hátha.
2020. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Több bújásra alkalmas barlang, gyökér, stb és dús növényzet kellene. Amíg ezt beszerzed ill megépíted válasz le számára egy kisebb részt pl üveglappal ( még jobb egy keretre feszített szúnyogháló). A karantén akvárium alapfelszerelés, legalábbis annak kellene, hogy legyen. Ajánlani szoktam, hogy elsőként ezt kell beszereznie egy kezdőnek és utána jöhet többi. Valószínűleg ivarérett lett és ilyenkor erősen védi a területét ami konkrétan az egész akvárium ha jól átlátja. Több hal megosztaná a figyelmét de most már, hogy kiszúrta magának nem ajánlanám a létszámnövelést, valószínűleg akkor is tovább üldözné.
2020. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem megfogadni a tanácsokat.
2020. márc. 15. 10:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!