Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami baj lehet az haleledellel?

Valami baj lehet az haleledellel?

Figyelt kérdés
Kakadu sügereim vannak,Vibra bites (Hikari)val etetem őket. A hím egy napja olyan bágyadtnak tűnik. Csak lasszan úszkál és néha még el is bújik. Nem látszik semmiféle külső elváltozás és a többiek is jol vannak, viszont olyan átlátszónak tűnik az ürüléke. Lehet, hogy nem jó az eleség? Pedig a Greean Aquában ajánlották
2020. márc. 17. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
És naponta 2szer etetek: reggel és este
2020. márc. 17. 11:33
 2/10 anonim ***** válasza:

A green aqua növényes oldal.

Apistogrammák természetes eledelére keress rá.

(nem sok táp lesz köztük...)

Te se lennél kirobbanó formában, ha tápokon élnél.

A víz oké? Nitrogénszármazékok, keménység?

2020. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont a napokban szaladtam bele egyik fb csoportban egy kísértetiesen hasonló esetbe.

Az illető épp megmagyarázta, hogy simán lehet Ramikat tápon tartani, miközben agonizáltak a halai.

Elképesztő, hogy valaki még akkor is inkább hisz egy kereskedelmi dolgozónak, mikor a szeme ellőtt cáfolja azt az élet.

2020. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajánlanátok? Vagy most, hogy lehet, hogy bélproblémája van, mit csináljak?
2020. márc. 17. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, hát előbb kéne tudni mi a baja, azért is kérdeztem a vizet.

Ha a kajára gyanakszol a széklete miatt, akkor függeszd fel az etetést esetleg pár nap után adhatsz neki valami speciális gyógytápot.

Ha jobban van, akkor pedig fagyasztottal etesd, fehér, fekete szúnyoglárva, artemia, daphnia, ilyenek. Fagyasztottból is érdemes kerülni a tubifexet, és a vörös szúnyoglárvát.

2020. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
A vörös szúnyoglárva és a tubifex kivételével szóba jöhetnek a fagyasztott állati haleleségek, szeretik a reszelt és fagyasztott borjú és pulykaszívet is. Élő eleség lenne a legjobb ha megoldható, ill érzel magadban hajlamot az ezzel járó macerára. A tápok, akármilyen jók csak kiegészítő eledelnek felelnek meg max heti 2-legfeljebb 3 alkalommal. A túl kemény és nitrátos víz előbb utóbb kikezdi őket annak ellenére, hogy eleinte jól tűrik.
2020. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van fagyasztott rákom. Az esetleg jó lehet?
2020. márc. 18. 07:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Artemia
2020. márc. 18. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ott van a felsorolásban. Ha a pici (majdnem)frissen kelt méretű, akkor igen, az pl jó egynek. Csak váltogatni kell a fagyasztottat is, ne legyen egyoldalú a táplálkozása. Táppal is ki lehet egészíteni heti 1-2 alkalommal.
2020. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fagyasztott artémia nagyobb, de csipegetik a ramirezik is. A hím kakadu biztosan lenyeli egyben, de a még a kifejlett nősténynél is esélyes.


Apistogrammát most nem tartok, de nagyon ritkán ettek tápok. Törpesügérből most csak ramirezit tartok és meg is lepődtem, hogy mindenre ráharapnak. De alapvetően fagyasztott cyclopos és fagyasztott artémiat adok nekik.

Hetente egyszer keltetek artemiat, azt tudom két napig adni. Akkor emellé kapnak száraz tápot (Tetra, JBL).

2020. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!