Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyógyíthatattlan aranyhallal...

Gyógyíthatattlan aranyhallal mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hónapja küzdök az életéért, de semmi javulás. A tünetek szerint hasvízkór, de ahoz képest elég sokáig bírja (lehet hogy mégsem az).

Az utóbbi pár napban már nagyon maga alatt van, alig eszik és keveset mozog. Természetesen már az elejétől karantén akuban van.

Két alkalommal kapot baktopur tablettát és a két kezelés közt egy erős fürdőt is pár liter vízben.

Sajnos a kezelések nem jártak sikerrel.

Fájó szívvel, de az eutanázián gondolkodom. Elég nagy már a hal 13-14cm, így tanácstalan vagyok miként tegyem.

Értelmes válaszokat kérnék, nem egy WC lehúzós megoldást.



2020. márc. 22. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Szökőkútba?
2020. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ÉRTELMES VÁLASZT VÁRTAM !!!

A hidegvizes sokkolás ekkora halnál ill. aranyhalnál is működik?

2020. márc. 22. 20:19
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Keress egy tavat a közelben.
2020. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Panirozdbe
2020. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A hal sajnos a hasvízkórból tényleg nagyon ritka esetben marad életben, hiszen a belső szerveiben képződik a betegség.

Csakis a legeslegelején lehetett volna megmenteni, de akkor is szinte észrevehetetlen az első stádiumban.

Ha a halad pikkelyei lepotyognak, fekete foltok jelennek meg rajta az már a végső stádium, aminél már szinte esélytelen a megmentése.

Ha meggyógyult volna akkor az már a legelején látszódott volna (max. 2 hét) és most már csak szenved.

Mivel aranyhal kevésbé ajánlom a jeges vizes megoldást, mert az aranyhalak igen jól bírják a hideg vizet.

Gondolom már eléggé a szívedhez nőhetett ahhoz, hogy kínok között végezz vele. Nincs jobb ötletem, hogy őszinte legyek.

Viszont sajnos a halad haldoklik, a percei meg vannak számlálva. Nagyon helyes hogy elkülönítetted már akkor, amikor észrevetted.

2020. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, közel 4 év alatt már sajnos a szívünkhöz nőtt. Szomorú így látni őt. Ezért szeretnénk kíméletesnek a távozását. Hihetetlen hogy egy halhoz is érzelmeink fűzödnek ...

Sajna már a végső stádiumban van, mert pár pikkelye is lehullt.

Ha a jeges víz nem szerencsés, te mit tennél vele? Nincs szívem egyszerüen fejbekólintani.

Valami szer esetleg ...?

2020. márc. 22. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Esetleg kihívni hozzá egy állatorvost hogy szurizza be?

Nem tudom ilyet lehetséges-e de hátha.

2020. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
31%

Én most a kivégzéséhez egyelőre nem szolnék hozzá de ahoz igen ,hogy mik a tartási körülmények. Gyanítom nem véletlen ,hogy 4 év után lebetegedett pedig ezek akár 30 évet is élhetnek. Mivel külön tetted gondolom nem ő az egyetlen hal. Annak érdekében ,hogy a jövőben minimalizáljuk az ilyen eseteket írd le PONTOSAN:

-az akvárium mérete;

-szűrésről mindent amit tudsz (típus, márka stb); fodrozza-e a vízfelszínt;

-hány hal van fajonként (pontos fajnevekkel!);

-takarítási módszereid (mind a szűrő mind az akváriumra vonatkozóan), részleges vízcserék mikor mennyit

-mivel etetsz és mennyit; tartasz-e koplalónapot; változott-e valami az étrendjükben mostanség;

-változotte bármi mostanság

Még bármi ami eszedbe jut írd le, illetve felrakhatsz egy képet az akváról hátha észreveszünk valami nem odavalót.

2020. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszinte leszek,most átolvastam h állatvédők külföldön ill.akvarisztikai oldalak mit ajánlanak ami humánus, de... Sokan a jeges vizes dolgot, sokkolást is mondjàk, de az szerintük nem humánus. A szegfűszeg olaj ami elérhető, és hatásos - de csak bizonyos dózisban. Van lehetőség arra h a doki mindenféle szedatív szerből oldatot készit, de csak bizonyos pH esetén hatásos és vagy 30p mire beáll a halál. Szóval szép vagy nem, de én biztos megkérnêm egy gyakorlott horgász ismerősöm h csapja le a fejét, az gyors és kegyes halál. És igazãn megérdemli már szegény, h ne szenvedjen... :/
2020. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is a fejlecsapás mellett voksolok. Én inkább halnék meg így, mint egy fagyasztóban.
2020. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!