Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan befojasolja a hold...

Hogyan befojasolja a hold allasa a "horgasz szerencset"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még csak 5 éve járok horgászni, de a tóparton az öregebbek mindig azt mondogatják, ha teli hold van, vagy lesz nem kapnak a halak. De ha túl meleg a víz akkor sem (egyszerűen lusták, mint mi ha meleg van). Illetve esőben van több kapás, vagy eső után, hisz felfrissíti a vizet.
2010. júl. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Hát a holdat nem igazán figyelgettem még, de az biztos, hogy a vízfrissülés pozitív hatással van a halak étvágyára is. Továbbá a túl, hideg és a túl meleg utáni, optimális hőfok is serkentő hatású.Az talán kijelenthető, hogy a nyári zápor, általában meghozza a várt halkapásokat.Nem kizárt, hogy a hold is hatással van a halakra, mind minden másra is, de, hogy ez miben nyilvánul meg, sajnos nem tudom.
2010. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régebben, mikor még rendszeresen olvastam horgászújságot, valamelyikben volt holdnaptár minden hónapra. A holdállások minden napra pontokkal voltak értékelve, minél több, elvileg annál jobb a kapás. Én ezt rendszeresen figyelgettem, és már rossz kedvvel indultam el, ha nem jósolj jó kapást, aztán rájöttem, hogy ezt felesleges nézni, az előbb elmondottak sokkal többet számítanak, a beetetés, a telepítés, a szerelék, sokminden. Biztos van valamekkora hatása, de szerintem felesleges ezt nézegetni.
2010. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!