Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumot szeretnék...

Egy akváriumot szeretnék "létrehozni" de még kezdő vagyok.60 liter körül gondolkodtam. Milyen halakat ajánlotok? Kezdőknek garnélát? írjatok minnél többen!

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 11:33
1 2
 1/11 Septimius ***** válasza:
47%

Én 13 éve kaptam a saját akváriumomat, ekkor a következő fajok voltak benne:

>Guppi

>Fekete tetra

>Xifó (mexikói kardfarkú hal)

>Zebra,-és leopárddánió

>Algaevő harcsa

Ezek ráadásul jól megfértek egymás mellett!

2010. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mekkora akvárium volt? az volt az első?
2010. júl. 26. 11:50
 3/11 Septimius ***** válasza:
47%
Ez egy 60 literes akvárium, nem túl nagy, ezért a felsorolt fajokból általában 2-3 példányom volt csak.
2010. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

igenám, de a guppik és a xifók szaporodni fognak!

És mivel kezdő elég sok gondja lesz vele, mert 1.sok kis hal lesz 2.egy idő után túlszaporodnak és kicsi lesz még a 60Les aksi is.

Én azt mondom ezeket vegyél bele:

- 4db dánió (Pink vagy zebra)

- legalább 10db neonhal

- 3-4 páncélos törpeharcsa

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

11:57es vagyok

Nekem most ezek a halak vannak és nyugodtak, de szépek. Tökéletesen megférnek egymás mellett, senki nem bánt senkit. A harcsák csak az alsó szinten vannak, nagyon ritkán felrohannak :) a neonok középen, a dániók felül, néha középen.

2010. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Volt már egy ilyen kérdés. Itt is leírtak néhány tanácsot.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

2010. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Dánióból minimum a 10 db, mert rajhal, és pinket semmiképp, mert zavaróan rikitó génmanipulált hal, tartása etikátlan.

Kezdőként valóban jó választás a neon, guppi, molly, páncélos harcsa, xipho, nem szaporodnak túl, ha nem biztosítasz a kishalaknak búvóhelyet. Viszont velük garnélát nem tarthatsz, mert kergetnék őket. Kezdőként nincs baj a red cherrykkel például, egyetlen igényük a tiszta víz, és a kis halak társasága, a nagyoktól ugyanis félnek és a piciket el is kapják.

2010. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. júl. 26. 21:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valakit zavar, hogy rikítóan génmanipulált, de ilyen erővel ne vegyél guppit, xipot, mollyt, diszkoszt, mert etikátlanul kitenyésztett színváltozatok...

És paradicsomot sem, mert az is génmanipulált. :-)


Páncélosharcsát első lépésben, mert nem lehet elpusztítani.

Nyugodtan vágj bele a ganélázásba, de mondd el a boltban, hogy milyen halakkal akarod társítani, mert a méret a lényeg...

Goto "halas bolt" és kérdezz! Biztosan felmerül még több kérdésed és gyorsabban kapsz választ. Közben megtalálod azt a helyet, ahol meg fogod venni a halaidat.

2010. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a célirányos tenyésztéssel semmi baj nincs, azért nem ugyan az a kettő. Akvarisztikában pedig csak óvatosan, mert a legtöbben csak eladók, nem szakértők. Ha látják, hogy nem értesz hozzá, mindent eladnak, amire csak rápillantasz.
2010. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!