Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok, mit ajánlotok?

ScarCity11 kérdése:

Kezdő vagyok, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Na röviden a lényeg az az hogy szeretnék egy akváriumot egy 72L nagyságút. Régebben volt egy 40L akváriumom sok gond volt vele mert még fiatal voltam hozzá plusz még akkor nem tudtam a kisebb akváriumokkal nagyobb macera van. Abban szeretnék segítséget kérni hogy hol tudok elég olcsón 72L akvárium szettet venni amiben tényleg csak az alapok vannak pl: szűrő , fűtő , műanyagtető világítással . És minden egyéb praktikára is kíváncsi vagyok amit érdemes tudni egy magamfajta kezdőnek.
2011. aug. 13. 16:28
 1/7 A kérdező kommentje:
jah és még érdekelne kis igényű akváriumi növény ami azért kinéz valahogy :)
2011. aug. 13. 18:03
 2/7 Falun ***** válasza:

én tudok neked egy 112 literes aksit feketével ragasztva.

szűrő, fűtő, műanyag tető benne 2 neon (a neon cső is), halkiemelő háló és egy hőmérő!


Ez 25.000 ft ZSÍR ÚJ! (ez nagyon olcsó)


és olcsón halakat, növényeket, talajt és tápot is! :)


ha kell írj!

2011. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szia :)


nagyon érdekelne ezaz egész valóban olcsó képet tudnál róla felrakni ? :) és persze érdekelne az akváriumi növény tudásod is meg ha tudsz eladó Jávai Mohát olyat is vennék :D

nagyon lázba hoztál :)

2011. aug. 13. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A 72-essel, gyári műanyag tetőssel, amilyen neked kellene, az az óriási probléma, hogy nevetségesnen, sőt pimaszul gyenge világításuk van. Kb. semmire se jó, a leg árnyéktűrőbb növények is csak vegetálnak mellette.


Olyat keress, ami elég hosszú ahhoz (pl. a 112-es) hogy 18W-os fénycső elférjen fölötte. A szűrőre is nagyon ügyelj, az egyáltalán nem alap felszereltség. Általában külön érdemes venni a szettektől. Amire érdemes figyelni, hogy az akvárium térfogatának 6-7 -szeresét (elméleti teljesítmény) forgassa meg óránként.

2011. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Növényekből jellemzően : Anubius, Microsorum, Criptocorine, Enchinodorus legtöbb fajtája (ezen belül föbb faj is van) árnyéktűrő, nem túl kényes.

A halválasztást is érdemes jól megtervezni, mindenképpen informálódj a tartásukról, mielőtt vásárolsz!

2011. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazából csak neon halakra gondoltam és szerintem ami ehez a halhoz illene a Jávai moha abban eltudnak bújni plusz nem is annyira kényes növény az egyik ismerősöm 72L aksijába nagyon szépen nő , de először csak beszeretném majd rendezni az aksit elindítani a beállási folyamatot és megnézem képes vagyok-e rá hogy fent tartsam a megfelelő baktérium élővilágot inkább később teszek bele halakat nem szeretném ha az én hülyeségemből lenne bajuk :)
2011. aug. 13. 20:02
 7/7 Falun ***** válasza:

Ha érdekel a 112 literes aksi 25.000-ért akkor írj!

az e-mailomra

2011. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!