Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez naphal lehetett? Lehet kis...

Ez naphal lehetett? Lehet kis kerti tóba tartani őket?

Figyelt kérdés
Romániában élek, és a Bódi tóba láttam sok ilyen 10 centis kékes halat. Már nem emlékszem hogy néztek ki pontosan, ezelőtt kb egy éve volt. Nos ezek a halak nem féltek annyira. A tó körül rengeteg kisbéka volt, gondoltam beteszek egyet a vízbe (ne kérdezzék miért, csak nagyon szeretem megfigyelni a kis állatokat),és legnagyobb meglepetésemre a hal bekapta a békát. Ezzel rögtön megkedveltem őket. Nos van egy kb 1000 literes kerti tavam, ahol aranyhalak voltak minden évben, de minden télen elvittem őket a barátomhoz a nagy tavába hogy feleljenek át. Most azon gondolkozom hogy foghatnék egy két naphalat (már ha azok voltak) és hazaviszek egy párat, csak nem tudom mennyire lesz jó nekik egy kissebb tóba. Valakinek már van efféle hala kerti tóban? Létszi írjátok le a tapasztalatokat.

2020. ápr. 9. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Hogy teleljenek át*
2020. ápr. 9. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Könnyű tartani, de nem hinném, hogy naphal volt. Nem valószínű, hogy megette volna azt a békát. Egy tíz centis hap? Békát eszik?
2020. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hal...
2020. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Icipici kis bébibékák. Akkora mint az ebihal. Azokat egészbe lenyelte, bár lehet hogy 15 centiméteres hal volt, csak már nem nagyon emlékszem. Amúgy köszi a választ :)
2020. ápr. 9. 22:31
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ahol az aranyhal megél ott a naphal is. Egy nem túl sekély félárnyékban lévő 1000 literes kerti tavacska tökéletes lehet számukra ha jól felszerelt, rendszeresen karban tartott és növényesített. Amúgy egy ilyen tavacska bármelyik kb 10cm nagyságú halnak megfelel amit a tóban láttál de azért érdemes lenne beazonosítani mert tudod a halak megnőhetnek. Ha megette a kis békát akkor élő eleségről is gondoskodni kell valószínűleg. A naphal felülről inkább zöld és barna a 10cm nagyságú hal már ritkán bandázik a parton ez az ivadék és serdülőkorú naphalakra jellemző.
2020. ápr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!