Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak átköltöztetése stresszme...

Halak átköltöztetése stresszmentesen?

Figyelt kérdés
Két hete van nálam az akváriumom, használtan vettem, érett vízzel és beállt baktériumkultúrával a szűrőben. Elég stresszes időszakon vannak túl a halak (illetve guppik és garnélák), a költöztetés után még többször belenyúlkáltam, hogy a növényeket vagdossam és rendezgessem. Nagyjából öt napja élnek teljesen stresszmentes életet. A napokban rendeltem még növényeket, de előre látom, hogy hosszabb ültetési folyamat vár rám (néhány követ is áthelyeznék, a red moor ágra is kötöznék valamit), és jobbnak látom erre az időre áttenni őket vagy egy 50 literes vödörbe, vagy egy harminc literes üveg akváriumba a vizükkel együtt. Letakarnám fekete ruhával, de nem vagyok benne biztos, hogy ez elég. Eleve a kihalászás is megviselné őket, és nem tudom, hogy a kis helyre összezsúfolva nem lennének-e még idegesebbek. Van erre valakinek tippje?

2020. ápr. 11. 09:47
 1/2 anonim válasza:
Tegyél egy zsacskóba az akváriumuk vizéből és abban szedd ki őket és a zacskóval együtt tedd át a másik vízbe. Aztán ha végeztél az akvárium rendberakásával akkor ugyanúgy a zacskóval együtt tedd vissza őket és egy idő után kilehet önteni a zacskóból a vízzel együtt a halakat az akváriumba. Nem vagyok szakember ezt leszögezném szóval nem a legbiztosabb praktikák ezek de beválhat. Mi így szoktuk.
2020. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az akvárium saját vizével tölteném fel az ideiglenes tárolókat. A zacskó rosszabbnak hangzik minden szempontból, mint amit leírtam.
2020. ápr. 11. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!