Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (kép)

Figyelt kérdés

A bátyám barátnője elvitte a régi 54 literes akváriumomat, és berendezte magának kb. egy éve. Nem foglalkozott vele. Rákérdeztem, hogy mi van most benne, azóta fáj a szívem. Eredetileg vagy húsz hallal indítottak, kihalásos alapon maradt benne három lazac, talán gyémántlazac, ők sem tudják. A szűrés a belső szűrő, amit az 54 literes akvákhoz szettben adni szoktak. A problémák a következőek: egy növény sem él meg benne hosszú távon, kipusztul az összes. Eszméletlen mennyiségű alga van benne. A lazacoknak nem megfelelő a víz, túl kemény, és túl kevesen vannak hárman egy csapatban. A víz eltartóképessége nekik sem elég, de ha megfelelő számú lazac lenne, akkor megugrana az ammónia és meghalnának. Se növényzet, se búvóhely, se semmi. Így néz ki: [link]


Kiderült, hogy a növények pusztulásának következő oka van: nem veszik a fáradságot, hogy egyáltalán a világítást felkapcsolják. Én ezt nem tudtam, küldtem nekik pár növényt és mohalabdát, most azok is halálra vannak ítélve. A vizet a kerti tóból hordják fel. Javasoltam a pihentetett csapvizet, semmi hatás. Javasoltam, hogy a szűrőanyagot legalább ne tartsák csapvíz alá, semmi hatása, ha kitakarítják, ugyanúgy klóros vízben. Felajánlottam, hogy adok az én akváriumomból beállt vizet és szűrőanyagot, hogy legalább elinduljanak valahonnan. Erre úgy hagyták, eljöttek hozzánk húsvétra, az akvárium azóta ott áll náluk, sötéten (benne a növénnyel), minden nélkül. A halakat akkor etetik, ha valaki arra téved.



Azt mondták, nem akarnak vele foglalkozni, de betartják, amit mondok. Most egy időkapcsoló vásárlására próbálom rábeszélni őket, de ez is esélytelennek tűnik. Átvállalhatnám a halakat, de az én akváriumom nem megfelelő rá, mivel keményvizes, és jelenleg épp, hogy nincs túltelepítve. Akváriummal együtt pedig nem szeretném átvenni, mert nem vagyok időmiliomos. Nem hiszem, hogy állatkereskedésben jobb sorsuk lenne. Esetleg kíméletes eutanázia? Egyszerűen nem jut az eszembe más.


2020. ápr. 11. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ha nem foglalkoznak vele. Add el a halakat aztán viszlát,semmi értelme őket szenvedtetni
2020. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Pfff nem is értem miért olyanra hagyod az ilyen dolgokat mint az aquarium tisztítás,akiket nem érdekel az egész. Pedig,hogy friss vízük legyen a szűrőre sem árt néha ránézni. Ami olyan mint a lép cseréli a vérállományt. Mért a halnak nincs lépe. Most lerakódik a sok kosz szegény kis állat szervezetében,akkor hogyan élje túl az elkövetkezendő hónapokat. Vicc szerintem ott kezdődik,hogy ők szerintem kézmosónak használták az egészet.
2020. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egyik haveromnak is van aquriumja sőt nekinteli van halál az egész. Úgy ápolta az aquriomat,hogy alig győzi kiszedni belőle őket és kiárusítani a neten. Mondjuk sokan példát vehetnének róla, mert egy lángész a srác. Cserélni a vízét nélkülözhetetlen, sőt a hőmérsékletet is a megfelelően tartani.
2020. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos vannak neten is akik gyűjtik a halakat, ő meg csak gondozza őket.
2020. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A te helyedben én semmit nem tennék. Mindenki törődjön a sajátjával és nem kell kéretlenül mások dolgába beavatkozni. A sok zöldalga (a felsőbbrendű növények totális pusztulása mellett, arra utal, hogy sok a vízben a szervetlen tápanyag (eutrofizáció) ill. nincs csiga.
2020. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tudtom nelkul vittek el, engem nem kerdeztek meg. Most tudtam meg.
2020. ápr. 11. 14:41
 7/8 Agonoize ***** válasza:
Én csak azt nem értem minek akkor ezeknek akvárium minimális befektetés ne mondja senki,hogy hetente 20% vízcserét nem tud megcsinálni az nem órákig tart az ilyeneknek felesleges az akvárium
2020. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A világot nem tudod megváltoztatni.

Ilyen emberek voltak is, lesznek is. El tudod könyvelni, hogy felelőtlen állatkínzók, és így kezelni őket.

Ennyit tudsz tenni.

Egyedül a halakat lehet sajnálni.

Igen, reálisan merül fel az eutanázia, ha hajlandóak lemondani az akváriumról, kérd vissza, és ha nem tudod normális helyre elajándékozni a halakat, tedd őket jégkockás fagyos vízbe. Jobb, mint ha még hónapokig agonizálnának. Lehet, hogy az eutanáziát se érik meg, ha elképzelem, hogy már eddig is min mentek keresztül.

A jövőben meg így kell hozzájuk állni.

Ha esetleg majd felkérnének, hogy legyél a gyerekük keresztszülője, jól gondold meg, lehet arra is ráunnak fél év alatt, és rádpasszolják.

2020. ápr. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!