Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántják meg a fekete...

Miért bántják meg a fekete neonhalaimat a többi halaim?

Figyelt kérdés
Van leopárd meg zebra dánió, régen azt hittem tök jó halaik, vettem őket többi hallal. Csak sok elpusztult a neonhalakból, és így vettem hozzájuk még. De, piszkálták a dániók, folyton kergették őket. Azt hittem, csak átszanak, de regglre eltüntek a kishalak. De, akikkel felnöttek, azokat nem piszkálták sose. Miért csinálják? Van ötlet, hogy tudom "lenyugtatni" őket? Ha teleültetem növénnyel az aksit, eltudnak majd bújni?
2010. júl. 27. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kellene a halaidat rasszista ideológiára nevelni-.-
2010. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem a guppik csinálták ezt a zebra dánióval kb 3-4 napig.szerintem ismeretlen volt nekik és azért csinálták.
2010. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában akkor bántják az új haslakat a régiek, ha az újak betegek, gyengék. A neon nagyon törékeny, félénk hal, az is lehet, hogy betegen vetted őket, de a szállítást sem bírják jól. Legközelebbi vásárlásnál próbálj nagyobb, erősebb példányokat venni és ne tedd őket egyből az új akváriumba. Egy hétre tedd őket karantén akváriumba, amíg megnyugszanak és kiderül nincs-e bajuk. Majd sötétedés után tedd őket a nagy medencébe, akkor könnyebben elfogadják a többiek, éjszaka van idejük kicsit egymáshoz szokni úgy, hogy nem kergetik egymást.
2010. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idegenek egymásnak,és énse lennék meg egy furi emberrel egy vizbe ,kis akváriummal,ugyhogy ugyanazt a kaját esszük.. nem szokták meg egymást,és nem tudják mondani,hogy gyere megbeszéljük egy kávé mellett...
2010. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!