Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl van telepítve az akvárium?

Túl van telepítve az akvárium?

Figyelt kérdés

70 liter alapból, a vastag aljzat és a sziklák miatt kb. 40 liter az úszófelület (35-40).

Erre van:

4 hím endler guppi

4 kalászhal (3 nőstény, 1 hím)

2 hím stiphodon


Tehát 10 hal, egyenként 1-3 centisek.

5 csiga, kisebb méretű.

25-20 red cherry shrimp.


Szűrés: atman ef-1 400 l/h.

A növényzet elég dús



2020. ápr. 22. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Nincs.
2020. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Erősen, ráadásul erősen kozmopolita, mondhatnám globalista benépesítés.
2020. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Na most melyik?
2020. ápr. 22. 22:38
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
A szűrés lehetne kicsit erősebb de szerintem alapvetően nincs túltelepítve. De egy idő után talán esedékes lesz elajándékozni a felesleges garnélaszaporulatot.
2020. ápr. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem látod hogy trollkodik a 2-es?

10 db 4 centis hal 70 literre? 54-esbe szoktak ennyit rakni.

A legjobb szűrő amit pl egy szetthez adnak (tudom, hogy a szetthez alulméretezettet adnak, nem kell a szőrszálhasogatás, csak az összehasonlítás miatt mondom!)

szóval a sok gagyi közt talán egy kevésbé gagyi egy pickup 60-as.

Van benne egy 2 decis szivacs!

Ebben meg van egy 3,5 literes szűrőtöltet!


Kíváncsi lennék én hány embernek éri el a hasznos szűrőtérfogat a bruttó akváriumméret 5%-át! Ezerből 1 nek! Se!

Az áramlás harmatgyenge, ez tény, de ez nem a túltelepítettség témaköre. Aljzatporszívózni kell szorgalmasan minden egyes vízcserénél, ilyen flow mellett ez nem hanyagolható el, de túltelepítve nem vagy.

2020. ápr. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem olvastad el a kérdést, mondtam, hogy a víz nettó 35-40 liter. Tudsz így is válaszolni, kérlek?
2020. ápr. 23. 11:56
 7/15 anonim ***** válasza:
De elolvastam, és válaszoltam is rá.
2020. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

(minden más akváriumban is ugyanúgy sok helyet foglal el az aljzat, meg a dekoráció, szóval arányaiban ugyanott vagy mint bármilyen más esetben.

Bruttó 70 liter az bruttó 70 liter.

A szűrő meg egy 100 liter fölötti akvárium biológiai szűrését is megoldaná, átlagos terhelésnél.

Úgyhogy ezt semmiféle szempontból nem lehet megmagyarázni, hogy túl lenne telepítve!)

2020. ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kevesen vannak a kalászhalak, vennék még melléjük egy csapatot. Az üzletben nem mondták, hogy rajban érzik jól magukat, én meg emlékezetből háremre tippeltem, azért vettem csak négyet. Szerinted érdemes kockáztatni és berakni őket (1 hím, három nőstény), vagy pateroljam ki a guppikat, és menjenek a helyükre?
2020. ápr. 23. 12:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Kalászhalból rengeteg féle van, előbb kéne tudni a pontos fajt. Pl ha törpe kalászhal, akkor pár db még elfér.
2020. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!