Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lett hirtelen opálos a víz?

Mitől lett hirtelen opálos a víz?

Figyelt kérdés

frissen tisztított (jó, nem párnapos, de színtiszta vízű) akvárium 1-2 nap alatt teljesen opálos, áltátszatlan zöldes-sárga lett. Mitől? Feltöltöttem a leapadó vízet, de tiszta vízzel és csak egy pohárral.

Nem akarom kitisztítani, mert strapás, meg most volt. Ötlet, hogy mitől lett ilyen és mit lehet vele csinálni?


2010. júl. 28. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

első kérdésem: hány literes az aksi?

2. mennyi halacska van benne?

3. VAN SZŰRŐD?

4. mennyi kaját adsz nekik?

ha ezekre válaszolsz akkor segitek, de amig nemtudom mivan...addig nemtudok tanácsot adni.


Egy akváriumos:)

2010. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljes takarítás után könnyen beopálosodhat a víz, mert a lebontó baktériumokat is kitakarítod, majd a halak hirtelen leterhelik és már kész is a baj. Ez általában 1-2 nap alatt letisztul, tehát egyből megijedni nem kell, kapható elvileg valami szer is ez ellen, de szerintem felesleges. Részleges vízcserét csinálhatsz, szerintem az jót tesz.
2010. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok. Ha valaki segiteni akar akkor legalább illene válaszolni a kérdéseire kedves kérdező.

amugy ha nincsen szűrőd, akkor b*szhatod. vagy éppen van csak nem megfelelő.

érdekes, nekem 60l-es aksim van és kibirja a viz 2-2,5 hétig és semmi baja. a szűrőt meg a levegőztetőt éjjel nappal járatni kell. és nemkell túletetni a halakat. mert a kajától is gázos a viz.

2010. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első kérdező:

1. köszi, hogy majd megpróbálsz segíteni

2. a válaszokról csak reggel kapok értesítést, napközben nem nézem, így reagálni sem tudok rá

3. ez egy teljesen amatőr 16 literes kis akvárium, szűrő nélkül

4. olyan 4-5 guppi van benne, de most mintha meg is ellett volna az egyik, szóval van pár kisebb is, meg túlszaporodott csigapopuláció

5. lemezes tápot adok napi egyszer

Nem is ez a baj, hanem, hogy így hírtelen lett "koszos".

Nem takarítás után egyből, volt közte vagy másfél hét, vagy több is, de általában nem szokott bekoszolódni hónapokig, legalábbis a víz láthatóan nem.


Arra, hogy 1-2 nap alatt így beopálosodjon, értelemszerűen nem ok, hogy nincs szűrő, az csak arra ok, hogy hamarabb koszolódik, de folyamatosan.


Köszi, ha mégis írsz.

2010. júl. 29. 06:56
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha tejszerűen opálos, akkor infuzoriumok,az-az egysejtű élősködők és általában a rothadó anyagok, ételmaradék, valamint a vízcserék hiánya okozza.Kezelés: 1db neomagnol 100liter vízhez, a halak maradhatnak az akváriumba.Nagyon veszélyes mert felélik a víz oxigéntartalmát és még levegőztetés mellett is megfulladhatnak a halak.Ha félsz használni a neomagnolt, akkor vásárolj gyári gyógyszert pl aquafuránt, vagy fertőtlenítőt.Most a víz felét cseréld le, és még ma tedd bele a fertőtlenítőt.Mind két szert fel kell oldani egy pohár vízben.Ha zöldesen opálos akkor, viszont alga, ennek viszont több oka lehet.Okozhatja a vízinövények hiánya,a túl erős fény,a felszaporodott nitrát, az elégtelen vízszűrés, valamint a vízcserék hiánya is.Kezelés : vízcsere, takarítás, fényerő csökkentése, vízszűrő üzemeltetése, algairtó, használata, vízinövények telepítése. Természetesen azt pótold, ami hiányzik.
2010. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen opálos lett, akkor lehet, hogy van valahol egy tetem. (De 16 literben biztos megtalálnád.) Lehet infuzoriás is, ezt általában a elhalt növények okozzák. Ez egy érdekes dolog, mert a vízcsere csak fél napig jelent megoldást, utána jobban fog szaporodni. Másik akváriumból szoktam ilyenkor feltölteni a problémásat. Csökkenteni kell a megvilágítást és egy (trópusi) kagyló is segíthet. (Lehet, hogy a legyező garnéla is, még nem próbáltam bevetni ilyen esetben.)


Nem mindegy, hogy milyen lemezes tápot adsz. A márkás (JBL, Sera, Tetra, stb.) tápok leginkább abban különböznek az olcsóktól (Aqua-food, Panzi, Multifit), hogy előbbiek minimálisan terhelik a vízet. (Arról nem is beszélve, hogy milyen lemezes táp, amelyik azonnal lesüllyed...)


Éppen az teszi indokoltá a szűrést, hogy semmi nem történt, mégis "borult" az akvárium.


Egyik papagájom rendszeresen rágja az ülűrudat. Fél év után csodálkozik, hogy eltört alatta, pedig mindent ugyanúgy csinált mint eddig.

2010. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ez aranyos hasonlat volt.:D
2010. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, tudom, én, hogy az akvaristák jó fejek, és egyszer nekem is lesz szép és szűrős akváriumom, nade más a téma.:)

a sok fény lehet, mert ég nekik a lámpa egész nap, természetes fényt annyira nem látnak, a növény pedig igencsak elszaprodott...

ez a kagylós dolog érdekel, élő kagylóról van szó, vagy csak héj? Utóbbi van benne.

A hasonlat jó lenne, annyi különbséggel, hogy a papagáj fáját nem cseréli időről-időre az ember (mármint lehet, hogy cseréli, nem is ez a lényeg:)

2010. júl. 30. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!