Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sikerült vennem jó áron egy...

Sikerült vennem jó áron egy 160literes akváriumot mindennel együtt. Megfelelő szűrő van-e hozzá? Mi kellhet még hozzá?

Figyelt kérdés

2db szűrő van hozzá eheim expérience 150 és egy eheim aquaball 130-nak néztem sajnos nincs rajtuk címke.

Ez elég lehet a szűrésre?

Növényes akváriumot szeretnék csinálni de nem a túl igényes növényekből sajnos véges a keret.



#akvárium #szűrő #növény #160Liter #ehiem
2020. máj. 4. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát remélem tényleg nagyon jó áron vetted, mert van egy rossz hírem...

2 liternyi szűrőanyag fér bele - ez őszintén szólva elég kevés 160 literhez. simán kéne a duplája.


A belső is kevés, ott nem számolok szűrőkapacitást, csak erősséget, mennyivel tud segíteni az áramlásban.

Egy jó külső mellé (mármint 2-szer ekkora térfogatúhoz is) inkább egy 800 l/h körüli erősségűt tennék.


Ez így, max egy 80-100 literes akváriumba lenne jó páros.

2020. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ránéztem erre a szűrőre a green aqua-n, a véleményekre, 30 literes nanokhoz, meg 54-esekhez használják.

Jó mondjuk ott nem használnak belsőt, mert rontja a képet, de azért jól jellemzi a szűrő képességeit.

2020. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mit ajánlanátok? Persze elérhető áron és akkor ne kelljen belső szűrő is.
2020. máj. 4. 14:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Pl. Tetra ex 1200 az jó lehet?
2020. máj. 4. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Árban lehet jobban jársz egy külső belső kombóval, mert a külsők biológiai szűrésre vannak tervezve, ha eliszaposodik, nem csinál nagy áramlást. Jó nagy külső kell, ha nem akarsz belsőt, egy jó nagy külső meg nem olcsó.


A tetra 1200-as nagy és erős szűrő.

Biológiailag nagyobb aksit is meg tudna szűrni. De ha nem akarsz belsőt, akkor jó választás lehet, ne tegyél bele túl sűrű szűrőanyagot, ami nagyot fojtana az áramláson.


Az elején a csapokkal fojtsd az áramlást, ha túl nagy. Ha beérik a szűrőanyag, akkor fokozatosan adhatod rá az áramlást.


Az eheim külsőt meg el tudod adni. A belsőt én megtartanám!

2020. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés az is, hogy állatokat milyet és mennyit szeretnél.

A belsőt én is megtartanám.

2020. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Semmi extra pár algaevő neonhal, meg valami még nemtudom szóval sokat nem.
2020. máj. 5. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!