Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért emelkedik a pH, a...

Miért emelkedik a pH, a villany lekapcsolása után, ha még van CO2 a reaktorban?

Figyelt kérdés

Van egy brutto 243 literes akváriumom, ami RO vizes ,5-ös GH-ra visszasózva. Próbálnám a pH-t minnél stabilabban tartani, mert régóta küzdök az ecsetalgával. CO2 reaktor, egy Atman QZ30-as előszűrőből készült, megtöltve biolabdával, ez most egész jól teszi a dolgát, és a nap folyamán amíg megy a világítás, végig 6,7-6,6-os pH-t tart, bár egy kicsit fel tud telleni a nap végére gázzal. Viszont amint lekapcsol a világítás elkezd emelkedni a pH, pedig még van a reaktorban beoldandó gáz. Másnap reggelre felmegy 7,1-7,2-ig, pedig még próba képp éjjel is egy kicsit kap CO2-t (1,5 óránként 20 percet )

Elvileg nem szabadna emelkednie, pláne nem a villany lekapcsolása után egyből, hiszen a növények tudtommal éjjel már oxigént fogyasztanak. Szűrőanyagoknál olvastam olyant, hogy az Eheim gyári substrat szűrőanyaga emelheti a pH-t, de azt is tavaly lecseréltem a 2080-asban Matrixra. Akvárium, a jelenlegi összeállításában kb 2 éves, tehát nem bejáratós.

Köszi előre is a segítséget!


U.I. Az Akvakertész fórumát ne javasoljátok, 2x is kérdeztem ezzel kapcsolatban, de semmi válasz.


2020. máj. 13. 09:47
 1/1 anonim válasza:

Sajnos nem tudom a választ a kérdésedre, de vagy száz kérdés fogalmazódott meg bennem. Az első rögtön: most miről is írtál?

Privatban ha van kedved, mesélnél nekem erről a valamiről konyhanyelven? Bármi is ez, felkeltette az érdeklődésem.

Köszi :D

2020. máj. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!