Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium világítás készítés?

Hellobello23 kérdése:

Akvárium világítás készítés?

Figyelt kérdés

Akvárium világítás szeretnék készíteni Led szalagból. Viszont azt olvastam, hogy a növények a kék és piros fényt tudják a leginkább hasznosítani. A boltban vásárolt akváriumi ledekben, külön akvárium led van? Vagy ez, hogy működik?

Sima ledszalag, hidegebb fénnyel nem nyújtáná az elvárást?

Előre köszi a választ!



2020. máj. 17. 19:05
 1/2 Skid05 ***** válasza:
Hétköznapi (értsd társas) akváriumba teljesen megteszi a merev ledszalag alu felületre ragasztva, 6000-6500K hideg fehér ledekkel, kevésbé hisztis növényzettel. Lowtech növényes vonalra már egy piros szalagot is érdemes hozzácsapni 2:1 (fehér:piros) vagy 1:1 arányban. Persze ledeknél is vannak direkt növénytermesztésre gyártott verziók ahol a piros és a kék az egyedüli, de azt szemmel nem fogod megszokni. A gyári armatúráknak megkérik az árát, de azokban is adott chipeket használnak, ált nem kürtölik világgá, hogy milyet, mert abból kiderülne mekkora fényáramot hoznak ezzel felfedve a lámpa valós értékét.
2020. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyszer volt akváriumom, nem tudom, hogy hogyan kell világítást csinálni hozzás én vettem, de azt mondták, hogy vigyázni kell, hogy hova és hogyan rakom fel mert a baktériumok és káros anyagok a fényt igényelnek.


A fény ereje ne legyen túl nagy.

2020. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!