Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium újraindítás: hogyan...

Akvárium újraindítás: hogyan fertőtlenítsem a szűrőanyagot? Nem szeretném, hogy visszatérjen az alga.

Figyelt kérdés

Teljes restartot fogok csinálni, nagyon sokat küzdöttem az ecsetalgával, nem tűnt el. De amúgy ettől függetlenül is változtatni akartam az egészen, talajcsere meg mindennel együtt. Mára már beszereztem minden minőségibb, megfelelő dolgot, és sokat olvastam a témában, hogy az újraindítás után minden rendben legyen.


Külső szűrőm van, kétféle sűrűségű szivacs van benne, perlon vatta és matrix trop. Szivacsból és a vattábólból frisset tennék bele, de a matrix tropot sajnálom lecserélni (tudom, nem egy horror összeg, de nem veszek feleslegesen, ha nem muszáj).

Érdekelne, hogy ezt lehet-e esetleg fertőtleníteni pl. ha ecetes vízben kiáztatom, majd jól átöblítem tiszta vízzel? Vagy van valami jobb megoldás fertőtlenítésre, hogy újra fel tudjam használni biztonságosan, és ne térjen vissza a friss akváriumba az alga a szűrőből?


2020. máj. 19. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, hogy az ecet miért él a köztudatban fertőtlenítőként, talán mert szúrós szaga van ?Nem tudom mi a matrix trop anyaga, de alapos kifőzés vagy hipózás szokott a leghatásosabb lenni.
2020. máj. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Ecsetalga = CO2 ingadozás. Ha nem vagy ügyes, visszajön.


EasyCarbo túladagolás elvileg kiviszi.Én inkább próbálkoznék ezzel, minthogy olyan vegyszert öntsek az akváriumomba / szűrőmbe, aminek a maradványa a későbbiekben problémákat okozhat (bezavarhat a pHba vagy szimplán mérgező).

2020. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szűrőt nem fertőtlenítenék.


Az ecsetalga fura dolog. Volt olyan akváriumom, ahol csak évek után jelent meg.

Most, hogy tápozok, mindegyik akváriumomban felüti a fejét.

2020. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!