Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a bettámmal?

Mit csináljak a bettámmal?

Figyelt kérdés
Mások által feltöltött képek alapján mindenkinek olyan szép bettája van, nekem meg ilyen kis csoffadt halvány színű. Amik a boltban vannak, azok is cm-ekkel nagyobbak az enyémnél. Régóta nálam van, és nem vettem észre hogy nőtt volna. egy 20 literes akváriumban van egyedül, és száraz vörösszúnyoglárvával, és szemcsés díszhaltáppal etetem. Mi lehet a baj?
2010. júl. 30. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a színe még erősödhet, attól függően, hogy mennyi idős, de van halvány-sárgás színváltozatuk a bettáknak, szerintem egyáltalán nem csúnya. Nőni is fog még, ha fiatal példányod van. Adj neki fagyasztott vagy élő szúnyoglárvát, a szárítottban sokkal kevesebb a tápérték. Meg tölts fel egy képet, én kíváncsi vagyok rá, miért nem tetszik neked.
2010. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tetszik nekem, nagyon szeretem, csak olyan szembetűnő a különbség a boltiakhoz képest. Köszönöm a választ!
2010. júl. 30. 20:45
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Előfordulhat, hogy lány bettád van. Vagy esetleg imbellis az-az( békés,harcoshal ) ezek sokkal halványabbak és az úszóik is rövidebbek. Javasolnám, hogy etesd fagyasztott szúnyoglárvával, minden halnak szüksége van nyers táplálékra is.Szereti még a szívet és a májat, szintén fagyasztva és természetesen lereszelve.Kedveli a sötét hátteret és a dús növényzetet, valamint igényli a heti 20-30%-os vízcserét.Talán egy kis SERA-fishtamint is csepegtethetnél a kajára és a vízbe is.De az is előfordulhat, hogy ilyennek született és bármit csinálsz vele, ilyen marad.Nálam is előfordult már, hogy egy-egy hal törpe maradt, míg a másik kirívóan nagy lett, ugyanabból az ikrázásból és azonos tartás mellett.
2010. júl. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Helló,


én az enyémet fagyasztott tubiflexel és sórákkal etettem, imádta. Naponta tettem neki az akváriumhoz tükröződö felületet amiben láthatta magát, ekkor mindíg sokal sebnek látszódott. próbáld meg ezeket hátha segít.

2010. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. aug. 4. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!