Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Táptalajt ki lehet mosni?

Táptalajt ki lehet mosni?

Figyelt kérdés
Másfél éve bent volt az akváriumomba 5 liter JBL AquaBasis Plus táptalaj felette JBL Manado általános növénytalaj. Tegnap restartoltam hogy eltávolítsam a táptalajt kiszedtem az aljzatot és táptalajt egy vödörbe ami összekeveredett. De én többször átmostam a manadot slaggal és vissza raktam az akváriumba az aljzatot. Azt olvastam itt más kérdésnél hogy nem lehet szétválasztani ha összekeveredett a Manadoval akkor az egész kuka? Ez igaz mert nehezen tudom elhinni hogy nem lehet kimosni... Egyébként youtubon videoban egyik akvarista is azt mondja hogy ki kell mosni a táptalajt és mehet vissza.. Most mi az igazság? Most már ki nem veszem , úgy is látni fogom mennyire algásodik.
2020. jún. 7. 12:51
 1/2 Skid05 ***** válasza:
1.5 év alatt ha dúsan növényesített volt az akva akkor jó eséllyel ki is merült, a mikroelem-mentes hordozóközeg maradt vissza. Aminek a nagyját meg kimostad.
2020. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ahogy első is írja, az már kimerült. Ebben az esetben elméletileg úgy kell bánni vele, mint az általános akváriumi talajjal. Ha B. Joci videóját láttad, neki elhiheted, amit mond.
2020. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!