Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Budapest vagy környékiek,...

Budapest vagy környékiek, adtok esélyt a halaimnak sos?

Figyelt kérdés

Megtörtént a millióból egy katasztrófa: a 200 literes akváriumunk oldala elvált, a víz kizúdult. Két kedves halunk vödörbe került: egy kb 10-12 cm-es sötét csíkos nőstény császár(?) sügér és egy m-es nőstény anci. Évek óta zavartalan jó barátok.

Ha valaki el tudná vinni őket jó helyre (magához), nagyon nagy segítség lenne, és kevesebb fájdalommal mondanánk le kedves halainkról. Új akvát építeni nincs lehetőségünk, így nem tudom, mi lenne a sorsuk.

Tudom, hogy az új hal macera, karanténozás kell, stb., ezért nem is kérem "ingyen", mert jó minőségű cuccok szabadultak fel. Ha tudsz segíteni, írj privit! (Újpest)


2020. jún. 16. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok segíteni, de szerintem facebookra is írd ki ilyen halas/pesti csoportokba. Szorítok!
2020. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Facebookra írd ki, halas csoportokba!
2020. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benn a csopikban, de most jelentkeztem, hátha gyorsan felvesznek...
2020. jún. 16. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki marketplacere is.
2020. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Marketplace-en nem lehet állatot hirdetni sajnos.
2020. jún. 16. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ezt nem tudtam. Nagyon sajnálom az akvád, ez egy tragédia.
2020. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon el vagyunk keseredve, sosem hittem, h ilyen megeshet:( Szerencse, h. Itthon voltunk.
2020. jún. 16. 15:39
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos én is messze lakom. Az oldalfal visszaragasztása, v új vágatása nem megoldható? Ezek a halak kibírják egy nagyobb ideiglenesen berendezett edényben is pár napig amíg szárad a ragasztás.
2020. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Karantén akvát beüzemeltük, nem tudom, túlélik-e. Teljesen kivilágosodott a sügér, lehet, h már nem bírja :(

Őszintén megmondom, nem érzem olyan profinak magam, hogy egy centis üveget ragasztgassak, aztán gondolom fel kell tölteni, mi van, ha megint kidől? Ezt a k világot nem kívánom senkinek, parketta minden felázott, én befejeztem azt hiszem :( 200 l víz rengeteg ha egy perc alatt kiloccsan, elönti az egész szobát. Csak a macska örült, de az nagyon:(

Azért köszi a tanácsokat, még reménykedem, h valaki befogadja őket.

2020. jún. 16. 18:33
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Megértem, hogy ennyire elkeseredtél és a befejezést fontolgatod de én biztatnálak a folytatásra. Az én akváriumom is néha nevetség tárgyát képezi akvarista körökben a túlbiztosítása miatt, de teszek rá. Nálam egy 150 literes oldalragasztása engedett el szerencsére járólapra és lábon álló bútorok mellett de így is nagy gondot okozott. A jelenlegi 300 literes rendesen túl van biztosítva. Gondold át és nem feltétlenül neked kell megragasztanod érdemes szakit hívni aki a biztonsági merevítéseket is beszabja. F.BS ragasztót használjatok ha mégis úgy döntenél. A halak akváriumát érdemes takarni a fény és a külső mozgás elől, némi növényt is dobhatsz a vízbe, legyenek bújók és ne etess amíg nagyon izgatott.
2020. jún. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!