Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért olyan gyenge a vízsugara...

Pintér László kérdése:

Miért olyan gyenge a vízsugara az új Tetra EX 1200 Plusomnak?

Figyelt kérdés
Eddig jó erős volt, kapott egy tisztítást és rá 1 hétre elkezdett egyre lassabban jönni belőle a víz. Ma is kapott egy tisztítást, hátha valami szennyeződése volt, de ugyanolyan. Nincs semmi furcsa hangja, vagy valami.
2020. jún. 18. 10:45
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Lehet, hogy cserélni kellene a legfelső kosárban lévő perlonpárnát mert betömörödött. Vedd ki is nézd meg mennyire tol anélkül. Néha a tömörebb szivacsokat is cserélni kell.
2020. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam. Ugyanolyan. Kivettem az összes többit is. Semmi változás.
2020. jún. 18. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld kitisztítani a csöveket. Be is algásodhatnak jó vastagon, meg a csigáknak is jó szokása belemászni.
2020. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem küldte el, de miután írtam az első kommentemet, utána elmentem kitisztítani a csöveket, vagyis nagyjából átmostam, meg felcseréltem a kettőt, egy picivel lett jobb, de még most sem érzem az igazinak. Elméletileg minden tiszta, nem levegős, nincs megtörve a cső, nem ad ki furcsa hangot, nem tudom. Mennyire pontos amúgy a feltüntetett l/óra? Mert nem más akkor megmérném, hogy 10 literes vödröt mennyi idő alatt tölt fel, és akkor tudnék pontosabban, nem csak szemre viszonyítani.
2020. jún. 18. 22:04
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mást nem tudsz tenni tüzetesen végig kell nézni mindent. Ha üres kosarakkal sem tol és a csövek is tiszták akkor akkor maradnak a csapok és a rotorház.
2020. jún. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Főleg a szívó ági oldalon nézd át a csapokat, gömbcsuklókat.
2020. jún. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Önnek van ilyen Tetrája?
2020. jún. 19. 08:20
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Nincs de jó pár hasonló szűrőt láttam és javítottam már. Vendéglátóipari és háztartási gépszerelő, villanymotor tekercselő voltam. Amúgy nem igényel különösebb tudást annak a megállapítása, hogy valahol dugulás van v szorul a forgórész. Ezeknél a motoroknál nincs teljesítményvesztés elektromos meghibásodás miatt, ennek kizárólag mechanikai oka lehet.
2020. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!