Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algaevőt javasoltok?

Milyen algaevőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Lehet csiga,garnéla,harcsa (kisebb méretű),hal ...Néztem sokat az interneten,de tapasztalatokra lennék kíváncsi,melyik "vált be".


Az akva 60 literes,két oldalán vannak növények,jó sok búvóhely is van benne (üreges faág,kövek). A többi hal nem lenne rá artalmas,kistestű guppik,meg pár neon. Van az akváriumban még 1-2 Almacsigu is. :)

Dehát sajnos egyre terjed rajta néhol az alga, és nem nagyon szeretnék vegyszerekhez folyamodni ...Meg hát szívesen fogadnánk még egy aranyos élőlényt :)



2020. júl. 5. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alga azért "terjed" mert nem jó a rendszer. Ekkora akksit nem is könnyű egyensúlyban tartani. 100 L fölött könnyebb dolgod lenne.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem nálad csak 2 dolog jöhet szóba az akksi mérete miatt: Amano garnéla vagy Otocinclus (törpe algázó).

2020. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egyet értek kollégával és ha már a halasnál jársz vegyél egy marék tüskéshínárt is az segít felélni az alga táplálékait. Csináld a heti részleges vízcseréket és "porszívózd" a talajt is. Ezekből az állatokból egy kisebb csapatnyi kell, én ide inkább az amano garnikat ajánlom a kis törpék elég igényesek a víz minőségére. Tessék elolvasni a kiválasztott állatok igényeit mert a mostaniakat sem tartod megfelelően, nem kellene tetézni a problémát.
2020. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hólyagcsigák. Ha sok az alga szaporák, ha kevés megfogyatkoznak.

Ha a növények egészségesek (nem csak zöld hanem növekszik),picit lágyítsd meg a vizet, főleg ha nincs teteje az akvának.

2020. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!