Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árt-e a növényeknek a normál...

Árt-e a növényeknek a normál fényerejű és idejű megvilágításon túli gyenge fény?

Figyelt kérdés
Ha esztétikai megvilágítást kapnak még 4-5-órát az az éjszakai ciklus rovására megy? A fotoszintetizáló zöld algák remekül bírják a 24-órás erős megvilágítást, nekik miért nincs szükségük sötét időszakra?

#éjszakai cilklus #halvány fényerő
2020. júl. 13. 18:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen,ez a folyamat pont azért felesleges,mert nem tud fotoszintetizálni,tehát másból nem tud tápanyagot szerezni,csak az oxigénbő,magyarul ha egész nap tudna fotoszintetizálni,nem kéne oxigént felvennie.
2020. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem szívesen idézem 2x ugyanazt: "A szőlőcukornak

keményítővé kell alakulnia, hogy ne gátolja a további termelést. Éjszaka, fény hiányában ez a

folyamat zajlik, keményítővé alakul a termelődött cukor."

Te mennyit világítasz? És miért nem többet? Mindenesetre vérszemet kaptam,

nyomni fogom a lézerágyút 16-órán át és spórolok az új növényzetre.

2020. júl. 13. 23:01
 13/18 anonim ***** válasza:
De a szőlőcukor keményítővé alakulásának nem sok köze van az eddigi témánkhoz,mivel az egy pincében történik,és a fotoszintetizációhoz semmi köze,meg ha megkérdezhetem,kedves kérdező,mit keres ez a kérdés a halak,akvarisztika kategóriában?
2020. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Fúúú...

13-as értem mire célzott,de szerintem nem olvasta el az előzményeket!

De a kategóriás dologban igaza van!

2020. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"9-> "Éjszaka ugyanúgy O2-t vesznek fel, és CO2-t bocsájtanak ki,"


Azt állítod hogy ez a folyamat teljesen felesleges, akár el is maradhat?"



Én teljesen elvesztettem a fonalat!

Hol állítottam ilyet?????

Ha ilyen jól tudsz idézni, idézd már ide, hogy mikor, milyen módon állítottam ilyet, vagy akár céloztam erre!


Csak mert nem hiszem hogy amnéziás vagyok, meg ennyire még demens se, de úgy rémlik, e tekintetben pont az ellenkezőjét állítottam:ű


" nem azt mondtam, hogy biztos, hogy nem árt a a növénynek, ha nincs, vagy túl rövid ideig van fény (...) más szempontból lehet szükségük sötétre, de ennek nem hinném, hogy bármi köze lenne (legalábbis közvetlenül) a sötét szakaszhoz "



Picit figyelmesebben olvass, mert így nem fogsz előrébb jutni!

2020. júl. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" Éjszaka, fény hiányában ez a


folyamat zajlik, keményítővé alakul a termelődött cukor."


Én se szívesen írom le sokadjára ugyanazt:

Attól, hogy éjszaka sötét van, ez NEM a sötét szakasz.

A sötét szakasz a fotoszintézis része. Tehát fényben megy végbe. Talán segít, ha átnevezed szén-dioxid fixációnak, és akkor nem zavar meg a sötét szó.

MÁS! szempontból lehet szükség sötétre.

2020. júl. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én ennyire sohasem merültem bele a növények tanulmányozásába így szigorúan a kérdésre koncentrálva azt tudom mondani, hogy egy gyenge reklámvilágítás nem okoz negatív és pozitív változást sem egy akvárium életközösségének, beleértve növényt, halat, algát, stb. Természetesen feltételezve ,hogy amúgy egy jól működő rendszerről beszélünk. Én magam is használok holdfénylámpának titulált éjszakai világítást de ez épp ,hogy csak sejteti az akváriumban lévő esetleges mozgást és a berendezést de pont ettől érdekes. Szóval én nem tapasztaltam semmiféle változást. A zöld fény is jó enne, mármint nem zavarná a növényeket de egy akváriumnál pocsék látványt nyújt.:D
2020. júl. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hogy kerül ebbe a kategóriába a téma??? Akkor íme a döbbenetes bejelentésem: Vízi növényekről van szó! Szerinted mit világítok meg halvány fénnyel, hol élnek az említett algák? Csodálom 8-as, 17-es telepatikus képességeit hogy erre maguktól rájöttek. Ha az ő válaszuk benne lett volna az első 5-ben már rég megköszöntem volna a kielégítő válaszokat, azért lett az idézet beemelve mert az első válaszsorozat szinte értelmezhetetlen volt. Inkognitóban írogattok, és felháborodtok ha össze vagytok keverve? Nem írtad oda hogy te vagy Fütty Imre, ugyanannyi zöld pipával a másik vadul helyeselt. Akkor mindenki mutatkozzon be, én kezdem Vég Béla vagyok, okleveles gyomorforgató. Az idézetben és a kérdésben is az éjszakai fázisról volt szó, ti ragadtátok ki a sötét szakaszt, arra utalva hogy nem értem a lényeget. Akkor most rugózzál még a sötét szakaszon, én minden választ megköszönve lehúznám a redőnyt.
2020. júl. 14. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!