Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a víz NK-e magas, de a KK...

Ha a víz NK-e magas, de a KK normál, akkor nem a benne lévő mészkövektől kemény a víz, ugye? Mitől, és mi a teendő.

Figyelt kérdés

250 l, bp-i csapvíz+aquatan, három nagy sügér és két anci van benne. Kéthetente 30%-os vízcsere.

21 volt a NK ma.


2018. jan. 23. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon összekeversz. A változó keménységet is kalcium/magnézium sók okozzák, csak éppen a hidrokarbonát forma, ami a vízben oldott széndioxidtól függ. Persze, hogy a vízben levő mészkövek adják elsősorban a keménységet !! Minden akvarisztikai szakkönyv kiemelten felhívja a figyelmet, hogy akváriumba ne tegyük mészkövet, kagylóhéjat stb., hanem csakis vulkanikus ill. magmás kőzetet (andezit, bazalt stb.).
2018. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem 21NK-s vízben a mészkőből sem oldódik ki semmi. A lágy és savanyú vizeket viszont rendesen tönkreteheti.
2018. jan. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem (?). Lehet amiatt, mert folyékony CO2-t adagolok a növények miatt?

A sügér bírja a keményet, de az ancik meg a növényzet miatt aggódom. Akkor nem érdemes kiszedni a köveket? Kell csökkenteni a NK-t máshogy? Eddig nem volt magas.

2018. jan. 24. 08:43
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem felesleges, de mérd meg a csapvizet és az elpárolgott vizet ioncseréltel pótold, hogy ne keményedjen tovább. Nálam 15NK-s a csap víz, egy rakás mészkő van az akváriumban és minimális az eltérés, mondhatni egyforma.300 liter és én is kb így cserélek vizet. Kényesebb növények nálam sem maradnak meg, nem is erőltetem.
2018. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!