Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 190 literes akvariumba ez így jó?

190 literes akvariumba ez így jó?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy 190 literes akvariumot,melyet sügeresre akarok megcsinalni. Mely fajták tarthatók ekkorában? Eddig egy aranysügér trio és egy porcelánsügér pár amit tervezek bele és tetszene. Mehetne bele esetleg anci? Ezek mellé mi mehetne még? Milyen szűrőt ajánlotok bele?

2020. júl. 16. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ancit lehet elnyomnák a sügérek... Nem biztos hogy kellene bele...
2020. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Atmant néztem a Cf1200 kell, vagyelég lenne az 1000-es is?
2020. júl. 16. 22:43
 3/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia. Én a szűrőknél mindig a Green Aqua ajánlást veszem figyelembe, ha ők azt mondják, hogy az Atman Cf 1200-as elegendő egy max. 180 literes növényes medence szűréséhez, akkor a te 190 sügeresedhez is elegendő lesz.

Egyébként bruttó vagy nettó? Nem mindegy. Persze a szűrőt minőségi biológiai szűrőanyaggal kell feltölteni.

A halakhoz: én csak az aranysügereket tartanám, és nem társítanám semmivel. Esetleg csigákkal. De ez én vagyok. Mondjuk én nem is sügereket tartanék benne. Viszont ha már sügér, akkor az arany azért is jó választás, mert viszonylag békések, és lehet mellettük növényesíteni, plusz az a kőgörgető tevékenységük érdekes lehet -minden nap másképp néznek ki az akva😁

Viszont ha te több faj sügért szeretnél, akkor kisebbeket néznék. Vannak még szépek ezeken kívül is.

2020. júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azota néztem mást. Agua nova 1500 feleannyiba kerül 14,7 literes terfogattal. Kíváncsi vagyok milyen turpissag lwhet benne. Növényes akvariumom van, azért akarok sügerest. Majd valamilyeneket rakok bele. Szűrőbe rakok matrixot és siporaxot is.
2020. júl. 17. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!