Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen nagyságú akvárium amit...

Milyen nagyságú akvárium amit még könnyü karbantartani/fenttartani?

Figyelt kérdés
Tudom hogy általában a nagyobb jobb de mi az a pont ahol már a méret sok munkával jár illetve komoly havi fenttartási költségekkel?

2020. júl. 22. 19:22
A kérdező szavazást indított:
150 liter
200 liter
250 liter
300 liter
350 liter
400 liter
450 liter
500 liter
Egyéb
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 100 literes van, szinte semmit sem csinálunk vele. Külső szűrőt néha kimossuk és ennyi. Plusz a hiányzó vizet utántöltjük ionizált vagy ozmós vízzel.
2020. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát 200 liter a legjobb választás?
2020. júl. 23. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy mennyire van egyensúlyban a benne lévő élővilág. Nem mindegy az akvárium technikai felszereltsége sem, és hogy mit igényelnek a növények és állatok, amik az akváriumba kerülnek. Egy nagyot is be lehet rendezni szarul, túlzsúfolva, vagy rosszul összeválogatva a növényeket, halakat.
2020. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több méret is volt/van, a 20 literestől a 196 literesig. Eddig a 196 literessel volt a legkisebb gondom, növények, automata kapcsolóra kötve 2 fénycső, belső szűrő több rekesszel és többfajta szűréssel, automata etetővel, kb 2 hetente kellett egy vödör vízcsere, aztán se alga se egyéb gond, jól érezték magukat a halak... Bothia, panéclos harcsák, algaevők, xifók voltak benne, nagyon szép volt és tényleg alig igényelt karbantartás amikor beállt az egyensúly... Ha lehetne, megint 200 literest tartanék, most feleakkorák sincsenek az akváriumaim... Szerintem a 200 liter körüli már szép de még nem igényel túl drága technikát.
2020. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!