Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megtetszett a leopárd dánió,...

Megtetszett a leopárd dánió, mennyi a minimum, amit tarthatok belőle?

Figyelt kérdés

Azt írják 5-6 darab, de a 72 literes akváriumba max 9 halat írnak, hogy elfér kényelmesen.. Nekem elég lenne 2-3 leopárd dánió..


Tetszik még a sarlófoltos páncélos harcsa, de abból meg 10et írnak legkevesebbet és kiemelik, hogy szeretik a kis helyeket..


Melyik halfajból ajánlott 1-2 dbot berakni?


Jó lenne két rajhal (4-5 darab egy rajban), meg mondjuk egy pár, meg egy két magánzó..



2020. júl. 23. 15:47
1 2 3 4 5
 31/44 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Persze, Salx Narval nak teljesen igaza van, csak felvillanyozott, hogy végre valaki, aki értelmes és befogadó. Nem pedig egy orvosi eset, aki idejön kérdezni, értelmes választ kap az idióta kérdésére, majd elkezdi bizonygatni a saját igazát, és minket állít be hülyének....
2020. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nekem tetszik bizonyos szempontból ,hogy így előrefutottunk. Legközelebb az ajánlott oldalak mellé beszúrhatom ezt a kérdést is :D.


Ha jól emlékszem szűrésről még nem sok szó esett. Azt már nagyjából megbeszéltük ,hogy kb mennyi egy 72 literes akva “befogadó képessége” s volt szó érintőlegesen a növényzetről, világításról; a vízkémia is említve volt. Most kicsit térjünk ki az akvárium szívére, a szűrésre. Léteznek belső, akasztós illetve külső szűrők meg légpumpáról működő szivacsszűrők. Kb 100-120 literig szűrhető belsővel, onnan felfele külső esetenként külső+belső kombó kell. Kb 50 liter alatt akasztósokkal érdemes dolgozni ,hogy ne foglaljanak helyet az akvában. A légpumpás szivacszűrők olyan helyen jók ahol nem fontos az áramlás ,sőt inkább hátrány, pl: ivadéknevelők.

Ha szűrőt választasz akkor olyat keress aminek a gyári ajánlásának az alsó határa ~70 liter, pl: ha egy szűrő gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud biztosra megszűrni.

A szűrőtöltet legalább közelítse meg az akvárium térfogatának 3%-át.

A szűrőtöltetben (pl: szivacs) telepednek meg a nitrifikáló baktériumok (csillogó nyálkás biofilm és barnás trutyis lesz a szivacs) ezért nem szabad csap alatt kimosni a szivacsot (a klór megöli a bacikat). Csakis akváriumból való vízben kell kinyomkodni akkor amikor már annyira megrakódott ,hogy alig nyomja a vizet a szűrő. Ha összeraktad az akvát akkor halak nélkül de minden mással kell járjon 3-4 hetet. Ez alatt egy kevés kaját kell szórni a vízbe ,hogy legyen ammónia amin elszaporodnak a baktériumok. Utána jöhetnek a halak, fajonként 1-1 hetes csúszással (folyamatosan termelnek ammóniát amihez hozza kell igazodjon a bacitelep mennyiségileg).

A szűrő 0-24-ben kell menjen, nem húzható ki éjszakára mert már 1 óra után elkezdenek hullani a bacik az oxigénhiánytól.

2020. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Olvasom, írom az infókat külön jegyzettömbbe, időrendbe szedem, kigyűjtöm külön miből mennyit kell szerezni, rajzolok oldal meg felül nèzetet, tervezgetem a növényeket(kiszedtem 12 egyforma igényű szerintem szépet) meg megnézem mi mennyibe kerül különböző oldalakon..


Szerintem nem haladtunk előre, legalábbis nem akarok egy adag kvarchomokot az üres akváriumba, amíg nézegetem a többi odaillő részletet, hogy na most mi a következő lépés..


Begyűjtöm mindenből a megfelelőt minden részletre figyelve, összerakom a gépeket, környezetet, aztán ráérek várni, cserélgetem részlegesen a vizet, utána jöhetnek a halak..


Még egy kérdés.. ha fontos hogy a sósav ne marja az anyagot, miért nem lehet berakni műanyag/gumi holmit? A sósavat is műanyagban tárolják, természetesen nem lenne festve vagy ilyesmi.


Ha meglesz minden, majd befotózom, mit alkottam.

2020. júl. 25. 22:37
 34/44 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azért mert nem vagyunk vegyészek nem ismerjük minden gumi és műanyag összetételét, nem tudhatjuk, hogy a gyártásuk során milyen adalékanyagokat, színezéket használtak és, hogy ezekből mi oldódhat ki vizes közegben. Szóval lehetne használni gumit és műanyagot is de csak olyant amin a gyártó feltünteti, hogy környezetbarát és ártalmatlan a vízi élővilágra, vagy kifejezetten akvarisztikai célra gyártották. Természetes kövek közül sem ajánlott használni olyanokat amiben láthatóan ércek, ásványok egyéb lerakódások nyomai felfedezhetőek. A savpróba csak a mésztartalom ellenőrzésére jó. Én az e célra gyártott műanyag és gumi tárgyak, díszek stb akváriumba való használatát sem tartom jónak, nem oda valók, természet ellenesek és giccsesek de ezt te döntöd el. Persze elrejtve ezeket is alkalmazhatjuk ha nincs jobb megoldás.
2020. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Salx Narval ***** válasza:
100%
Annak én is örülök, hogy jegyzetelsz és olvasgatsz. Én csak azért akartam kicsit lassítani mert már beton dekoráción gondolkodtál.:D De ha úgy érzitek tőlem mehetnek az infók.
2020. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Salx Narval ***** válasza:
100%
A fa dekorációkra érdemes pénzt áldozni ha nem akarsz még hónapokat várni az általad begyűjtött gyökerek előkészítésével. Így is jó pár hét kell a színezőanyagok eltávozásáig ezt citromsavval elősegítheted ha az áztató vízébe teszed, tudod mint amikor a tea színét is kifakítja a citrom.:D Ezt követheti egy kis aktívszenes fürdő, majd csersavpor a külső rész bekeményítésére. Természetesen ha semmi mást nem teszel csak időnként cserélgeted a vizet úgy is előbb utóbb kiázik belőle a festékanyag. Un feketevizes akváriumoknál nyilván nincs szükség kiáztatásra, csak ezek a fekete vizek nem mindenkinek tetszenek, néhány halnak viszont nagyon is.
2020. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A legtöbben akkor jönnek ide, amikor már összerakták az akváriumot, beüt a crach és fogalmuk sincs hogy mitől döglenek a halak...

Én a telefonomba csináltam képjegyzetet, hogy lássam is a halakat, növényeket. De az is tökéletes, amit te csinálsz.

A szűrőnél nézegetted már?


Mikor a dekorokról írtam, kifelejtettem a kerámia bújókat. Szerintem ezek képezik az arany középutat a természetesség és a giccs között. Itt jópárat találsz, és itt tuti, hogy nem árulnak bóvlit: [link]


Szóval. 12 féle növény? És mind a 12-t szeretnéd betenni, vagy ebből fogsz válogatni? 72 liter nem nagy, a halaknak kiúszótér is kell. Az akváriumi növények is fejlődnek, és nemcsak fölfelé. Ott van pl. a C. aponogetifolia: a gyökere szétterjed az aljzatban, majd fölfelé tör, s így lesz belőle új növény. Viszont ez a növény fölfelé is tör olyannyira, hogy a vízfelszínre fekszik, így kitakarva az alatta lévő növényektől a fényt. Vannak növények, amelyek nem terjedni, csak bokrosodni fognak, illetve olyan is van, amit te magad egyszerűen szaporíthatsz azzal, hogy a túl magas hajtást egyszerűen levágod, és leszúrod egy tetszőleges helyre. Ilyen pl. a Cabomba. Tehát nem kell egyből túlzsúfolni az akvát növénnyel, ...De tudod, mit? Nézegesd B. Jocit! https://www.youtube.com/c/BJoci

2020. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Salx Narval ***** válasza:
100%
B Joci videóit én is jó szívvel ajánlom mindenkinek. És én is egyetértek azzal, hogy a kevesebb néha több.:D
2020. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Azok közül válogatok majd, mit hova a méretek és kinézet alapján. Írták itt az 5 növényt, az bőven elég lesz, plusz gömbmoba.


Most nagyon belelkesedtem, a fát akkor netről rendelem majd, amire a mohát kötözöm damillal.


Még egy olyan, hogy az akváriumi lámpát estére lekapcsolhatom? Mert ha nem, akkor a másik szobába rakom majd, hogy tudjak aludni; viszont akkor nem lesz mindkét oldala “szép” hanem lesz egy fal felöli és szerzek hozzá dekortapétát kívülre és máshogy lesz berendezve is..


Végülis a természetben sincs mindig fény nekik..

2020. júl. 27. 12:37
 40/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Éjjelre le kell kapcsolni, sőt, napközben is legfeljebb 8-10 órát kell menjen.

Az akvárium hátára érdemes valamilyen hátteret ragasztani, a leggyakoribb az egy sima fekete háttér. Mélységet ad az akváriumnak, kiemeli a növényeket és halakat és biztonságérzetet ad nekik.

2020. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!