Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 literben mit tartanátok,...

160 literben mit tartanátok, illetve milyen egyedszámban?

Figyelt kérdés

Adott egy 160 literes akvárium. A víz benne budapesti csapvíz, egy tetratec Ex 700 és egy nagyobb fajta belső szűrő szűri.


Szeretnék bele halakat és talán gerincteleneket is, azonban nem szeretném túltelepíteni, sem túl nagy halakat venni bele, mivel jó pár év alatt rájöttem hogy a kisebb, rajban úszó halakat kedvelem inkább.


Ugyan nem tervezem kimaxolni, mégis érdekelne az akvárium maximum kapacitása pl. neonhalból és valami nanohalból, hogy ezeket az értékeket alapul véve kiszámolhassam mennyi halat szeretnék bele. Egyelőre olyan 20 picike halat gondoltam, nem tudom hogy ez sok vagy kevés-e, nem szeretném túltelepíteni és nagyon küzdeni az algákkal.


Akinek bármi jó ötlete van a stock-ra vonatkozóan, akár egy, akár két fajta halból, örömmel fogadom, és az is szuper lenne ha darabszámmal is kiegészítenétek az ajánlást. Zöld neonokat és kolibrihalakat már tartok egy kisebb akváriumban, úgyhogy ez a két faj már úgymond ki van lőve.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2020. júl. 26. 11:35
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan milyen kemény a budapesti csapvíz, de gondolom eléggé az lehet. Nem tudom mennyire van növényesítve de lehetne akár kisebb afrikai sügéreket bele ,pl: sokcsíkú csigasügér.

Vagy közép amerikai fajokat mint az elevenszülők. Csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak, ha ragaszkodsz a kis mérethez akkor guppi és platti féléket nézegess, rengeteg szín és formaváltozat létezik, mondjuk 2 fajjal mehet 10-12-14 is.

Vagy ha le tudod vinni a keménységet legalább 10-15 nk környékére akkor mehetnek dél amerikai és ázsiai fajok is. Mondjuk egy karcsúbb mint a neonhal és egy magasabb testű mint a serpalazac, hasonlóan 10-12-14-es létszámban fajonként. Ázsiaiból valamilyen razbóra vagy díszmárna lenne jó dániókkal szintén 10-12 körüli hallal.

Igazából sok lehetőség van, jobb lenne ha kiválasztanál egy fajt s egy másikat pedig az alapján választanál.

2020. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ja, ha gerinctelenek alatt garnélákra gondolsz akkor inkább max 2-3 cm-es halakat nézegessd (pl: gyöngy dánió, zöldsávos törperazbóra stb). Azok inkább garnéla-kompatibilisek mint az 5cm+ halak.
2020. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!