Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináltok a guppi/molli...

Mit csináltok a guppi/molli szaporulatokkal?

Figyelt kérdés
Elég zsúfolt lesz tőle az akváriumom, ha megnőnek. Mit csináljak velük, ha elajándékozni nem nagyon sikerül?
2020. aug. 20. 16:55
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Kérdezd körbe a közeli akvarisztikai üzleteket, hátha valamelyik beveszi őket. Illetve akvarisztikai facebook csoportokban is nézz szét. Ha más nem is de esetben még valaki sügéres vagy más nagy ragadozóhalakat tartó átveheti őket élő kajának. Ha nem akarsz szaporulatot akkor csak hímeket tarts.
2020. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta küzdöttem ezzel a gonddal, sajnos csak most jutott eszembe, hogy tarthatnám őket külön. Elég neccesen, de sikerült helyet találni egy második akváriumnak, ami ugyan nem annyira felszerelt mint az első, de a célnak megfelel, amelyikből kevesebb volt azok mentek oda, a másik nem maradt az eredeti helyen, kishalak egy 5 literes üvegbe, szerencsére épp nem volt sok, szóval bőségesen megfelel nekik amíg nem állapítható meg egyértelműen a nemük, utána mennek egyikbe vagy másikba. Még zajlik a folyamat, más megoldást nem nagyon tudtam, kaját nem akartam belőlük csinálni, akkor már simán lehúzhattam volna a wc-n a kicsiket, és kisvárosban élek, az az egy helyi kereskedés nem vette be őket. Ha majd valamikor "elfogynak" az egyik akváriumból, mehet minden a régi kerékvágásban.
2020. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tehetem meg, hogy csak hímeket tartok. Németországban élek, gyakorlatilag csak úgy lehet őket megvenni, hogy egy hím és minimum két nőstény, de ha a hím mellé veszek két nőstényt, akkor egy harmadikat ajándékba adnak. Most meg csak úgy potyogtatnak. Már 7 baba halam van. Egyelőre elférnek mert 3mm-esek, de pár hónap és elég szűkös lesz az életterük.
2020. aug. 20. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Facebookon akvarista és egyéb ingyen elvihető csoportokban hirdesd meg. Ott jobban elviszik.
2020. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Pedig ennek nem lesz vége, sőt az állomány állapota is rohamosan romlani fog a beltenyészet miatt vagy erre, vagy a zsúfoltságra rámehet az összes halad. Azt hiszem minden lehetséges megoldást felsoroltak a kollégák, talán csak a ragadozó halak tartását nem. Ez persze csak kellő méretű, v külön akváriumban lehetséges. Az ivadékokat a mindenevő halak többsége is levadássza nem kell feltétlenül ragadozóknak lenniük. Tartok tőle, hogy ez sem lesz megoldás az akváriumod mérete miatt ami a leírtak alapján feltételezhetően kicsi. Hát, a döntés a tiéd de ne sokáig gondolkozz mert hamarosan a többi nőstény is elleni fog, mégpedig rendszeresen.
2020. aug. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nagy, de nem tragikus. 120 literes, de elegen vannak benne: 11 neonhal, két molli és két guppi trió. Ha a tervezetthez képest jönne még 1-2 molli, az talán oké lenne, de ezek folyamatos gyártásban vannak, így előre gondolkozok. Köszönöm a válaszokat, egyszerűen nem akartam szokatlanul durva döntéseket hozni, de úgy látom, a létszám megtartása már csak ilyen.
2020. aug. 21. 05:00
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A mollykkal sem más a helyzet, sőt ha megerősödnek az anyák azok is ontani fogják az ivadékokat. Párat ugyan meg-meg eszegetnek de előbb utóbb felborítják az egyensúlyt. Meg kell szabadulni az elevenszülők nőstényeitől, v az ivadékoktól, mese nincs. Én mondjuk az egész állományt elajándékoznám és a neon csapatot bővíteném, társításnál, dekorációnál és a vízminőségnél törekednék a biotóp jelleg kialakítására. Sajnos aki nem tervez előre az durva döntéseket kényszerül meghozni és aki elódázza a döntést az utólag szembesülhet akár a teljes összeomlással is. Találd meg a számodra leginkább megfelelő megoldást és valósítsd meg mielőbb.
2020. aug. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!