Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Történhet valami probléma...

Toma781 kérdése:

Történhet valami probléma vagy még használható az akvárium?

Figyelt kérdés
Van bátyámnak egy 50 literes akváriuma és az egyik sarkánál a tetejétől lefele irányban kb 5 cm-es szakaszban megrepedt. A repedés kívül belül le lett kenyve szilikon ragasztóval. Bátyám nem meri feltölteni mert fél hogy ereszteni fog vagy tovább reped.
2020. aug. 26. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Sose tudjátok meg, ha nem próbáljátok ki. Persze halakat ne tegyetek bele egy ideig.
2020. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is feltölteném és adnék neki időt. ki fog derülni, hogy szivárog-e
2020. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bőven történhet vele probléma, és nagyságrendekkel nagyobb károkat okozhat, mint amennyibe egy új akvárium kerül!


És semmit nem jelent, hogy ideiglenesen akár napokig, hetekig nem ereszt!

Tudom, megtapasztaltam, ne a magad kárán tanulj, hanem az enyémen!

Az a repedés szép lassan dolgozik, deformálódik, az üveg önmagában nem egy homogén anyag, lehet benne feszültség.

Hetek múlva is 1 másodperc alatt továbbszaladhat a repedés.

Nálam ez megtörtént! Éjszaka! Még jó, hogy felkeltem rá! ...Még jó, hogy otthon voltam!

2020. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Off

(Egyébként az ilyen típusú anyagoknál, amik tovább repedhetnek, semmit nem jelent egy felületi kezelés, a repedés belül van, egy külső "kence" nem állítja meg, ha az tovább akar repedni.

Vagy meg szokták fúrni (acélt, műanyagot) a repedés végénél, a furatot pedig megcsiszolják, hogy a repedés egy lyukba fusson bele, az pedig egy tömör anyaggal folytatódjon tovább.

Vagy mint pl szélvédő berepedésénél belepréselik a speciális ragasztót az üvegbe, (Tiszta repedésbe, ha pár napos, akkor annak annyi) arra még egy védő réteg. Kívülről bekenni semmit nem ér.)

2020. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha a tetejétől kezdve repedt be, szerintem minden további nélkül fel lehet tölteni mondjuk félig, és olyan növényeket tenni bele (kis mocsáriakat) amik kinőnek a vízből, lehet belőle csinálni egy mini paludárium félét, garnélákkal. (Halakat így már nem tennék bele, túl kevés lenne a víz)
2020. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mivel ez mint kérdés felmerült nem tanácsolhatom a házi javítását de az aki ért hozzá megjavíthatja. Így ne használjátok. Vagy vegyetek másikat, vagy vigyétek el akváriumkészítésben jártas üvegeshez.
2020. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!