Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalat lehet tartani...

Vitorláshalat lehet tartani guppik, plattik és neonokkal?

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes akváriumom amelyben guppi,platti és neon halak vannak. Az egyik ismerősöm fel kínált 3 darab vitorláshalat amik neki nem kellenek, viszont nem tudom tarthatnám e őket együtt az enyéimmel? Nem fogjak bántani az én halaimat?

2020. aug. 29. 22:49
1 2
 1/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
De, valószínüleg fogják főleg a guppikat. A vitorlások mivel viszonylag nagytestű sügérek ezért nehezen társíthatók. Inkább olyan fekete tetra kaliberű halakkal vannak el. 120 liter kevés nekik, 180-200-nál kisebbe nem raknék vitit.
2020. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
0%

Én tartottam már együtt régebben ezeket a halakat, 1 vitorláshal, 1 platti, kb. 3 guppi és néhány neonhal. Mondjuk az én akváriumom kicsit kisebb volt. Azt vettem észre, hogy a vitorláshal néha "csipkedi" a platti farokúszóját. Aztán lehet, hogy csak játszottak... De egyébként elvoltak együtt, ezen kívül nem volt komolyabb eset. (Azt persze hozzá kell tennem, hogy a platti egy idő múlva meghalt, de lehet, hogy ennek semmi köze sincs hozzá.) Aztán sorra elhalálozott a többi hal is, (ennek szerintem tényleg nincs köze a csipkedéshez), a vitorlás pedig mindent túlélt, és még sokáig tartottam őt egyedül.

Remélem tudtam segíteni! :)

2020. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
vitorlást 120 literbe ne
2020. aug. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Azokhoz a halakhoz NE rakj vitorláshalakat, ki fogja nyirni vagy nagyon le fogja stresszelni őket!
2020. aug. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Éppen lehetne, opcionális az összeférhetőség. Leginkább a hely méretétől függ.

Az elevenszülők ivadékait viszont minden esetben befalnák, kb az utolsó darabig.

De 120 literben a felnőtteket is halálra zaklatnák, és még ha magukra maradnának is kevés lenne nekik ez a méret.

Én pont dupla méretű akváriumban mondtam le a vitorlásokról, igaz nagyobb halak mellé jöttek volna, amiknek mind van egy kis territóriuma, de végül 240-esbe nem vállaltam be.

Őszintén szólva 60 centi magasság alatt nem tartom túl egészségesnek vitorlást tartani. Abban van egy max 50 centi vízoszlop, annyi egy kifejlett vitorlásnak simán kell, hogy legalább pár centije maradjon fel-le úszkálni.

2020. aug. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
91%

2-es mindent elrontott, amit csak lehetett, ezért pusztultak el a halak.

Kérdező: a többiek elmondták, hogy ne, én is ezt mondom. Az ismerősöd pedig vigye kereskedésbe vagy keressen neki másik gazdit, akinek nemcsak nagyobb aksija van, de a halak is társíthatók vitivel, plusz szeretne is. Mivel sügerezni nem kezdő kategória...


Még azt hozzátenném, hogy nem értem, mi ez a divat: guppi-platti-neon.....

2020. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%

#6

“Még azt hozzátenném, hogy nem értem, mi ez a divat: guppi-platti-neon.....”


Amúgy ja, mostanában sok ilyen társítás került elő. Vajon ezekből hány ugyan az az ember ? :D Pér éve még sok vitorlás+ betta kombóval találkoztam. Meg az “algaevő” ami szinte már alap tartozék lesz a szettekbe is a gyufásdoboznyi szivacsú szűrő és a szentjánosbogár erőségű lámpa mellé.

2020. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat. Nem fogom el hozni a vitorláshalakat.

Azért divat a guppi neon meg a platti mert azok nekem a legszebb halak, szép színesek és a leg olcsóbbak is. Mivel jelenleg munkanélküli vagyok, nem engedhetek meg magamnak drága halakat.

2020. aug. 30. 12:21
 9/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
44%

Fú, hát öö...jaj, hogy is mondjam, hogy ne bántsalak meg?

Az, hogy mi tetszik, és mennyi pénz van a pénztárcádban nem kéne, hogy meghatározza a halak társítását....

Ha van egy istállód, de nincs pénzed lóra, akkor veszel bele aranyhörcsögöt macskákkal, mert azok cukik, és olcsóbbak, mint a ló???

2020. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És meg magyaráznád hogy mi a gond a halaimmal amik most vannak az akváriumba? Nem akváriumba valók? Akkor ki viszem őket a supába a széna közé:D
2020. aug. 30. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!