Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium kezdőknek. Vitorlás...

Akvárium kezdőknek. Vitorlás halat milyen halakkal lehet összerakni?

Figyelt kérdés

Szeretnék bele kezdeni az akvarisztikába. Sügérekbe gondolkodtam, Vitorlás halat mindenképp szeretnék. Mit lehet velük együtt tartani? Illetve hány literes akváriumot vegyek, ami ideális nekik?

Volt már akváriumom, de a halak összeférhetőségével gondjaim voltak.


Várom tanácsaitokat, amit előre is köszönöm.


27L



2020. júl. 29. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Kisebb halakat meg tud enni, a vitorlás sügérféle, ami ugye ragadozó. Azt mondanám, akva méretétől függően vegyél halat, de csak sügérféléket, illetve olyan algaevőt, ami szintén megnő. A kereskedésbe kérdezz utána, a halak hőmérséklet igénye is lehet eltérő.
2020. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Mekkora akvárium?
2020. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 toma781 ***** válasza:
100%
Ne a kersekedésben kérdezz utána! A kereskedésben dolgozók nagy része nem ért a halakhoz. Ha vitorlásokat mindenképpen szeretnél akkor egy 180-200 literes akváriumban gondolkozz, abba vehetsz egy 5-6 fős csapatot, idővel ebből majd ki fog válni egy pár, azt a párt tartsd meg és a többit érdemesebb elajándékozni, mert ahogy nőnek szűkös lesz nekik a hely. A vitorlások mellé mehet anci (közönséges algaevő) vagy egy csapat corydoras, és egy raj lazacféle pl: serpalazac vagy neonhal, ha fiatalon össze szoknak akkor később sem fogják bántani őket a vitorlások. Viszont egy ekkora akváriumba már kelleni fog egy jó külső szűrő.
2020. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne vitorlásokkal kezdj... Sokféle halam volt, de a vitorlásokkal van macera, nálam még le is ikráztak többször is (algaevők felzabálták az ikrákat, le is tudtam videózni), de tényleg nagy akváriumban értik jól magukat, én 200 liter alatt nem is tartanék belőlük. Addig aranyosak, amíg meg nem nőlnek, nálam az algaevőket eléggé sakkban tartották, hiába voltak aranyosak, szépek, ha ennyire nincs tapasztalatod inkább kisebb halakkal akvarizálj, később kezdj vitorlásokkal. Ez csak egy jótanács, ha mindenképp vitárlásokat akarsz, ne feledd, hogy pici amikor megveszed, és óriásira megnől. Ez fontos, mert ha megnől, kisebb lesz az élettere és agresszivebb lehet...
2020. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

* értik jól=érzik jól

** vitárlásokat=vitorlásokat


Azt akartam kihozni belőle, hogy nálam hiába érezték jól magukat, még ikráztak is, de nagyon megnőttek, és igy már szűkösen voltak, ami agressziót szült.

2020. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

[link] , [link] , [link] , [link]


Első körben ezeket olvasgasd. Kezdd a kezdőknek való cikkekkel.

2020. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat. A linket pedig elolvasom. :)
2020. júl. 29. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

"Sügérekbe gondolkodtam"


"halak összeférhetőségével gondjaim voltak"


Hát... az ugye megvan, hogy egy Dél-amerikai sügéres aksi nem egy Móricka kezdő akváriuma, plusz a választék se olyan gazdag belőlük?

Úgy értem, az akvarista "szlengben" a sügérezés alapvetően afrikai sügéreket jelent, ezen belül lehet elindulni valamelyik "nagytó" felé.


Szóval csak azért mert a vitorlás sügér, nehogy összerakd valami afrikai sügérrel, mert ugyanott fogsz tartani, hogy lesz "némi" gondod az összeférhetőséggel! :D


Szerintem sügérezni inkább afrikaiakkal érdemesebb elkezdeni.

Ha viszont a viti a biztos, akkor meg dél-amerikai jelleg felé kell terelni a projektet.

Viszont vitik mellé nem erőltetnék nagyobb testű dél-amerikai sügéreket.

Inkább klasszikus L-es harcsákat alulra, nagyobb testű pontylazacokat középre, vagy fentre baltahasúakat.

Vagy ha nem lesz túl sok vitorlás, ami sok külön territóriumot igényel, elképzelhető 1-2 apistogramma család.


Kb 300 liter környékén érdemes gondolkozni, a vitiknek nagy vízoszlop kell. Plusz a többi társítandó halak közt is vannak területtartók, és a lehetőségek is kibővülnek nagyobb térfogatnál.

2020. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
87%
Én első nekifutásra azt ajánlanám kedves kérdező, hogy nézd meg a helyi vízmű oldalán a vizetek értékeit és ahhoz igazítsd a terveidet. Olyan halakat válassz ami a ti vizetekben jól érzi magát különösebb vízkezelés nélkül. A Diszhal infón egy tájékoztatás jellegű leírást találsz de elég jól behatárolták a halak igényeit. Ha választottál itt majd közösen a kollégákkal segítünk a társhalak kiválasztásában. Ha ragaszkodsz a vitorláshalhoz és van lehetőséged egy 300-literes akvárium fenntartására erre is kereshetünk megoldást. Minden esetre tényleg nem kispályás kezdés lenne. Jó olvasgatást és tervezgetést, ha elakadsz kérdezz.
2020. júl. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!