Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell megmosni a szúnyogl...

Miért kell megmosni a szúnyoglárvát kiolvasztás után?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy meg kell mosni, de sehol nincs megindokolva, megmosom de érdekel a miértje.

2020. szept. 25. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha én hal lennék én sem szívesen fogyasztanék koszos eleséget.
2020. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
86%

Elsőnek tulajdonképpen igaza van.

Akár szennyvízzel is szennyezett, iszapos helyről gyűjtik be, ezért kell átmosni. Sőt, felhasználás előtt (az élő lárvát) hagyni kell, hogy ürüljön a bele, úgy még biztonságosabb.

Az Akvarista Lexikonban lehet róla bővebben olvasni.

2020. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, erre nem gondoltam, pedig egyértelműnek kellene lennie.
2020. szept. 25. 20:44
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A fent említett okok miatt erősen ajánlott az átmosás, főleg a vörös szúnyoglárvánál és a tubifexnél, én mondjuk minden állati eredetű fagyit alaposan átmosok folyóvíz alatt egy kis szűrőn keresztül. Aki kételkedne és túlzásnak tartja az olvasszon ki egy pohár vízben egy-két kockát, a látvány eloszlat minden kétséget az biztos.
2020. szept. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ezen túl még az is indokolja, hogy minden hal hozzáférjen, ne csak a nagyok és mohók. Az én sügéreim pl fél kockányit simán bekapnának egyszerre.:D
2020. szept. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszodat, tulajdonképpen én pici teknőst etetek vele, csak itt ilyen kategória nincs, halak etetésével semmilyen tapasztalatom nincsen.
2020. szept. 26. 15:56
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A tekik etetésénél is ugyanezek a szempontok érvényesek, vagyis lehetőleg "tisztább", fogyaszthatóbb élelmiszer és kevésbé szennyezett környezet az-az víz. Mint mondtam tegyél egy próbát kiolvasztott kajával és döntsd el, hogy ezt a rittyót megetetnéd e az állatoddal, vagy szeretnéd e vele a környezetét szennyezni. Nyilván a szabadban élő állatok ettől sokkal koszosabb élelmiszert is elfogyasztanak de az ő immunrendszerük jóval erősebb és a természet öntisztító rendszere is hatékonyabb még ha ez egy mocsaras ártéren nem is tűnik annak.
2020. szept. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!