Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb? Élesztős co2...

Melyik a jobb? Élesztős co2 beoldása, vagy folyékony co2 adagolása?

Figyelt kérdés
60 literes növényes akvárium.

2020. szept. 29. 12:38
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
89%
Hát, bevallom nem sokáig ment mert amikor kicsapódott valami élesztőszagú nyúlós rittyó a porlasztókövön leállítottam, a citromsavas viszont hónapokig működött igaz én zselét nem használtam, tényleg macerás. A szódásszifonba természetesen nem akváriumvíz volt hanem csapból vett víz. A szifon csövére egy cső volt szerelve amin szabályozócsap is volt ( gyakorlatilag ugyan úgy bubiztattam mint ha gáz lenne csak itt szódavizet nyomott). Az akvárium két hátsó sarkába, két db üveg főzőpohár került a szájával lefelé fordítva úgy, hogy maradjon légréteg is, a csövekből ide szivárgott a szódavíz és a gáz a légtérbe szorult, gyakorlatilag itt keveredett fokozatosan az akváriumvízhez. Elég régi módszer ez, nem én találtam ki én csak szabályozórendszert készítettem hozzá. Sőt még a szódát sem én csináltam, hanem készen vettem a zöldségesnél.
2020. okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

Kéne nyitni itt egy új főkategóriát aminek a neve Salx Narval. Bennem csak azért merült fel hogy akv.vízből csinálod a szódát mert akkor nem kell figyelni a túlcsordulásra, meg a besavanyított agyon ozmózott, visszasózott,

növénytápozott, arisztokrata akvavíz nem higul fel.

2020. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
81%
12" Esküszöm nem értem mire próbálsz utalni. Mit jelent nálad a túlcsordulás és mire gondolsz amikor besavanyított, agyon ozmózott, visszasózott, növénytápozott vízről beszélsz? Az én akvárium vizeim sohasem voltak ilyenek, biotóp jelleget követtem mindig és esővízzel lágyítottam, tőzeggel, csersavval savanyítottam.
2020. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

Túlcsordulás: "A szifon csövére egy cső volt szerelve amin szabályozócsap is volt ( gyakorlatilag ugyan úgy bubiztattam mint ha gáz lenne csak itt szódavizet nyomott)" - Egy idő múlva azért csak megemeli a vízszintet valamennyire, de ha eredetileg az akvából volt leeresztve akkor nem.

Természetesen az arisztokrata (méregdrága) agyonkezelt vizet általánosságban értettem, arra ha valaki ezt a módszert alkalmazza. A Te vízminőségedről fogalmaim sincsenek.

2020. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
85%
Hát, nem volt ez annyira egyértelmű mivel név szerint kiemeltél, ezért nem tudtam hová tenni a válaszod, hiszen valóban nem tudhatod milyen akváriumvizeket használtam. Mondjuk az még mindig nem tiszta, hogy miért akarnál nekem külön főkategóriát nyitni, de annyira nem is fontos.:D
2020. okt. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!