Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tegnap este cseréltem ki az...

A tegnap este cseréltem ki az arany halaim vizet az akváriumbol.4 darab van belőlük.30l az akvárium és tettem bele algairtoszert amennyit írt az üvegen.A tegnap este még jól voltak de ma reggel kettő felfordult de még élnek.Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem az ilyen embereket.

Nem leszek álszent, én sem olvasgattam és képeztem magam előzetesen fél évig, mielőtt belevágtam, hiszen annál jóval nagyobb volt a lelkesedés.

Ellenben, rászántam annyi időt, energiát és pénzt, hogy alapszinten utánaolvastam a dolgoknak. Ez körülbelül pár perc, nagyjából ennyit kell tudni, hogy ne teljesen hülyén állj neki, aztán nagyot csalódj...


- Egy bizonyos szintig minél kisebb egy akvárium, annál professzionálisabb, annál több odafigyelést igényel, annál ingatagabb az ökológiai egyensúlya.

Tehát próbálj minél nagyobbat venni, egy 100-150 liter kapacitású ideális: nem kell az installáláshoz 6 ember és speciális tartószerkezet, de mégis nagyságrendekkel nagyobb, mint egy 30-54 literes.


- Magán az akváriumon kívül szükség lesz szűrőre (lehetőleg külső), abba szűrőanyagra, hőmérőre, megfelelő világításra, jól méretezett fűtésre (lehet nagyobb teljesítményű, mint amit a víztérfogat igényel, nem fog többet fogyasztani, de ne sokkal, hogy hiba esetén ne "forralja fel" a halakat).

A levegőztető ma már nem divat (a jól elhelyezett szűrő visszafolyása mozgatja a vízfelszínt és áramlatot is generál, ami az üledéket hivatott "felseperni"), de nem is árt.

Ha ezek megvannak, aljzatot kell venned (amit előtte kimosol), illetve stílusazonos dekorációkat. Ezeket érdemes forrázással fertőtleníteni.


- Feltöltöd vízzel az akváriumot. NEM rohansz halat venni, esetleg ilyen indító "baktériumcseppet" és vízelőkészítőt beszerezhetsz, amit a leírásnak megfelelően használsz.

Vársz egy hetet, addig mindent járatsz (szűrő, fűtés).

Ha ez megvan, kialakul némi egyensúly, jöhetnek a halak és növények.


- Ennel egyszerűbb dolgod nem is lehetne, bármely fórumon/könyvben kapsz szakvéleményt arról, hogy a kinézett halakból mennyit "bír el" az akvárium, illetve "kompatibilisek"-e.

Fontos, hogy ne bántsák egymást, illetve a hőmérsékletigényük is egyezzen.

Nem beledobod (!), hanem hőkiegyenlítést alkalmazol (a zacskót belelógatod az akváriumba).


- NINCS teljes vízcsere, mint a filmekben. Kéthetente lecserélsz úgy 30%-ot 3 napig pihentetett, hőmérsékletazonos csapvízre.

A leszívott vizet csővel célszerű bonyolítani, ezáltal egyúttal az aljzatot is "kiporszívózod".

A leszívott vízben finoman kinyomkodva tudod tisztítani a szűrőt is.

SOHA ne állítsd le huzamosabb időre, mert az áramlás szükséges az élőflóra életbenmaradásához.


- Szemrevételezd naponta a hőmérsékletet, a halak állapotát, mérhetsz ph-t.

1-2 naponta etess annyit, amit pár perc alatt megesznek, de ez is fajtánként változhat.


Basszus, elég ennyit tudni, amit 3 perc alatt írtam le telefonról, és már nem csinálszcilyen kapitális baromságokat.

2020. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

"Mi a teendő?"


Az, hogy átértékeld az életet! Beleértve a sajátodat is!

2020. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Megkaptam a privat üzenetedet. Én sosem válaszolok privatban csak itt.

" Könyörgöm 5 centiméteres az aranyhal mégis mekkora akvariumot vegyek"


Azárt 5 centisek az aranyhalaid mert túl kicsi az akvárium, és képtelen tovább nőni. ÍRtam korábban, hogy képzeld magad a halak helyében. Mondjuk téged 1 méter magas szekrényban tartanának. Hiába 190 centi magas az apád és te is lehetnél az, a ketreced nem engedné, hogy magasabb legyél 1 méternél. Na ezt művelet halaiddal. ÍRtam: 4 aranyhalnak 300-400 literes akváriumra lenne szüksége. Ha ekkorában lennének akkor nagyobbak lennének a halaid. Neked nem valók az aranyhalak. KÍnzód őket. Ajándékozd el.

2020. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én is kaptam privátot, nálam csak 2 centisek.


Kérdező, mielőtt félreértenéd 13-as kommentjét a halak nem jókedvükből maradnak kicsik kicsi akváriumban. Az állandó ammóniamérgezés miatt lesznek testi nyomorékok, az egyéb körülmények miatt meg “lelki” nyomorékok is. De honnan került ammónia az akváriumba ? A halak ürülékéből. Ez úgy működik ,hogy a halak ürítenek, abból ammónia lesz ami egy kis dózisban is nagyon mérgező nitrogénvegyület. A szűrőben levő baktériumok (már ha vannak s azokat nem mosod ki mindig...) lebontják azt nitritre majd nitrátra ami már csak nagy dózisban tud mérgezni. Ezeknek egy rèszét felszívja a növényzet (már ha van olyan ami elég gyorsan nő ahoz ,hogy érdemi tápanyagfelvételről beszéljünk) másik részét részleges vízcserékkel távolítjuk el. Egyszerre 30%-nál több vizet nem ajánlott cserélni, 50%-ot is csak indokolt esetben.

Tehát hiába csak 2-5 centisek, egy aranyhal kifejlett korában (változattól függően) 15-20-30-35 cm körül van. Nagyra nő és sokat ürít ezért halanként ~50 litert kell számolni (ez a vízterhelésre és nem a kívánt úszótérre vonatkozik! Tehát nem tarthatsz 1 halat 50-60 literes akvában). Mivel nem tartható egyedül ezért minimum 200 litertől tartható, a legkisebb fajtáknál is kell legalább 150+ liter 2 halnak. 200 literbe mehet max 4 “akváriumi” aranyhal. Tehát a “gombóctestűekből”. Ha hagyományos formájú, tavi aranyhal akkor vagy még egy nullát hozzacsapsz az akváriummérethez vagy kerti tóban tartod.

2020. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlít az eset a múltkori kérdezőre, aki vázában tartotta a bettát. A facebookos akvás csoportok is ezzel vannak teli, hogy megveszi az 50 literbe az aranyhalat, aztán nem érti hogy miért zavaros a víz. Meg nem érti, hogy miért forgatja fel a 60 literes akvát a pleko.
2020. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Megkaptam a privat üzenetedet.

" Könyörgöm 5 centiméteres az aranyhal mégis mekkora akvariumot vegyek"


Már korábban is írtam. Azért 5 centisek, mert túl kicsi az akvárium nekik, és nem tudnak nőni. Minimum 200 literes akvárium kell. Ha nagy akváriumba teszed az 5 centis halaid elkezdenek nőni is. ÍGy csak szenvednek. Ha nem tudsz nagy akváriumot beszerezni, ajándékozd el a halakat, mert nagyon nem értesz az aranyhalakhoz.

Példáz is írtam.

Te sem tudnál megnőni ha csak 1 méter magas dobozban élnél.

2020. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 medvemorzsa ***** válasza:

Sajnos az aranyhalak rosszul tűrik a vízcserét...

20-30 százaléknál többet csak nagyon muszájból...

2020. nov. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!