Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan világítsak be egy...

Hogyan világítsak be egy 160l-es (80x40x50) akváriumot (budget: egyetemista)?

Figyelt kérdés

Sajnos elég csóróság van akváriumra szánt pénz tekintetében, így a kézenfekvő megoldások (4x24w ody - 50k :(, vagy rgb ledes hightech világítások) nem játszanak még egy ideig, cserébe az elhivatottság, a szorgalom és az új tapasztalatokra való tudásvágy is megvan. Valami olyan lámpára, lámpákra, reflektorra, izzókombinációra lenne szükségem, ami tud rendesen növényeket növeszteni, és mindemellett pénztárcabarát is. Egyszerűbb DIY megoldásokra is abszolút nyitott vagyok!


Akvarisztikai ismereteim kiterjesztése érdekében egy Walstad akváriumba kezdenék (szűrő-fűtő minden lesz, az elején biztosan), ehhez kéne valami olyan fény ami biztosítja számomra a növények növesztéséhez szükséges inputot.


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2020. nov. 5. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4db 24w-os fénycső, pl: [link] - 5000Ft

Foglalat+vezeték, sorkapocs: pár száz forint, max 1-2000. Páramentes lenne nyilván a legjobb, de az eléggé megdobja az árat, neked kell eldönteni.

Kettessével kötve a 2 csövet, kell 2 elektronikus előtét: [link] - 10000 Ft.

Meg egy kis barkácsolás. Fényvetőt nem tudom tudsz-e szerezni, budget-ben alufólia is jó lehet ideiglenesen.

2020. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemistaként mindent használtan vettem. Pl. vettem két ody quadot darabja 30-ért, egy ody duót 14-ért. Ki kell fogni. Facebook csoportokban és jófogáson nézegess, és alkudj is :)
2020. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
A Walstad akvárium alatt azt érted, hogy főzött virágföldet akarsz az akvárium aljára tenni és az ablakba akarod állítani, valamint biológiai szűrés helyett vízforgatót használnál féléves vízcserék mellett? Ha igen, akkor bátrabb vagy mint én valaha is leszek.:D Oldalról ráeső természetes fény mellett működhet 0,5W/liter világítás jól megválasztott árnyéktűrő és úszó növényzet mellett kevés frontüvegi algával ( főleg nyáron algásodik). Ettől kevesebb világítással csak a lebegő és úszó növények, mohák, páfrányok érik be, esetleg még az az anubiasfélék. Csinálj inkább egy gyér v növénytelen sügéres akváriumot homok talajjal szilákkal és "reklámvilágítással" ha spórolni szeretnél a villanyszámlán és a fénycsöveken.
2020. nov. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!