Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az akvárium növénytápoldato...

Mi az akvárium növénytápoldatozás hátránya?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 13:07
1 2
 1/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szerintem egyetlen hátránya, hogy nehéz belőni, főleg igényesebb növényeknél.

Ahogy egyre inkább belemélyedek, én úgy látom, nagyon összetett a dolog, könnyű belebonyolódni. Illetve legalább olyan könnyű felélőni, mint alá. Szóval sokrétű dolog ez, még low-tech vonalon is, és sok a buktatója.

Mert ugye nem mindegy, hogy milyen a növényzet, a talaj, a világítás, az állatvilág és van-e CO2. Ezek a dolgok egymástól fuggnek és egymás vonzatai, és ezektől függ, hogy hogyan és mivel tápozol.

Még az sem mindegy, hogy mwlyik márka, mert a GA tápokat Hi-tech akvákhoz találták ki, Low-techhez inkább TF-et ajánlanak a kertészek.

2020. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a Törpe írta, elég bonyolult. Valami mindig hiányzik, valamiből mindig túl sok van. Még a leg rutinosabbak is használnak algakaparót. A kémiai tápozás labilis. A biológiai stabil, egyszerű, időrabló, helyigényes.
2020. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem érdemes vele vacakolni. Köszi!
2020. nov. 5. 15:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem érdemes! Anélkül szép, IGÉNYES növényeket nevelni gyakorlatilag nem is lehet.
2020. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem bonyolult, kezdőként veszel egy micro és egy macro tápoldatot (pl. tropica macro és planter), elolvasod a gyári adagolást, és elkezded a felétől adagolni. Fokozatosan emelsz. Nem agysebészet. Kevesebb hiánytüneted lesz így, mint nélküle...:)
2020. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz nagyon növényezni akkor elég pár igénytelenebb s a halak trágyázása. De egy szép, üde és változatos növénytömeg kinevelése s fentartása csaknem lehetetlen tápozás nélkül. Sőt, vannak növények amik nem maradnak meg sima halas-növényes aksiban hanem igénylik a low vagy a high tech körülményeket.
2020. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy mit szeretnél.

Mi az elképzelés?

Mi van már meg?

Mondj valamit, hogy jobban tudjunk segíteni.

Általános kérdésre csak általános választ kaphatsz, ezért is írtam én is, hogy sok tényezőtől függ a dolog...

Egyébként ahogy #2-es is írta, algamentes akvárium nincs. És szerintem egyébként ez így is van jól.

2020. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sohasem volt célom algamentes patyolattiszta akváriumot építeni az egy másik kategória én a biotóp jelleget kedvelem és a halak igénye ír felül minden mást. A vízi kertészkedés és a már-már művészien berendezett bemutató akváriumok úgyszintén más kategória. Természetesen ha szép növényeket akarsz egy normál halas akváriumba, akkor azokat ápolni és tápozni is illene. Ritkán elég csak a halak trágyázására és a vízcserék révén be ill kivont tápanyagokra hagyatkozni, megjegyzem ez sem könnyebb mint belőni az ideális tápoldat mennyiségét. Mivel minden akvárium más, nehéz előnyökről és hátrányokról beszélni, ami nálam előny az másnál hátrány is lehet és ez fordítva is igaz. Szóval, mit is szeretnél konkrétan tudni és milyen körülmények mellett értendő a kérdés?
2020. nov. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Jah, tényleg! Kihagytam az egyenletből a vizet. Pedig nagy fontos tényező a keménysége, a tápanyagtartalma, a vízcserék gyakorisága, mértéke...
2020. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy 3 halam és 2 csigám van a 40 literes akvában. Műnövényes alul, lebegő növény felül. Még csak tenyérnyi felületen van békalencse, kagylótutaj. Ennyi halacska nem tud egy ekkora akvát betrágyázni, így döntöttem a fenti vegyes felállásról. Nitrát szintet hetente 1-2 alkalommal mérem, még a 25 mg/l értéket se éri el. Ezért gondoltam arra, hogy tápoldatot adok a lebegőknek, mert amúgy nagyon élvezik a halak az árnyékolást, sajnálnám, ha kidöglene, de túladagolni se akarom
2020. nov. 6. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!