Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot kéne...

Mekkora akváriumot kéne vegyek a teknősömnek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi teknősöm olyan 1-2 hónapos lehet, nem tudom pontosan, de olyan 6-7 cm hosszúságra megvan.

Egy 5 literes akváriumja van ami olyan 30 cm széles és ezt nagyon kicsinek tartom. Amikor vettem a teknősöm akkor nagyon pici volt, ezért vettem elsőnek ilyen kicsi akváriumot, mert nem gondoltam ilyen gyorsan nő. Hány literes és hány cm széles akvárium lenne az ideális? A nagyobb akváriumokba mindenképp kell víz szűrő? És 25 wattos vízmelegítő elég?



2020. nov. 22. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig jó, nehogy véletlenül eláruld milyen teknős, úgy túl könnyű lenne, nem lenne mivel elütni az időt este 8 után!
2020. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, valahogy kifelejtettem :) Mexikói ékszerteknős.
2020. nov. 22. 12:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan nőnek érdemes jó nagyot venni hogy ne kelljen sűrűn akváriumot cserélni szerintem vegyél egy 100 literes akváriumot vagy ha teheted nagyobbat(mert idővel még nagyobb kell) a vízmelegítőt pedig úgy kell kiválasztani hogy ahány litervizet melegít meg annyi wattosnak kell lennie (100 liter víz 100 wattos vízmelegítő) és igen érdemes vízszűrőt is tenni bele.Nekem egy 8 éves teknősöm van 20 cm a páncélja hossza és egy 240 literes akváriumban van.
2020. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Nagyobb akváriumot is terveztem, mert nem akarom olyan sokszor cserélni. Mindegy, hogy milyen a vízszűrő, mert úgy tudom, hogy többfajta van? Mellesleg szükséges UV-B fénycsőt szerelni? Vagy csak egy lámpa ami megvilágítja az akváriumját elég?
2020. nov. 22. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Szerintem nem éri meg köztes akváriumot venni. Úgyis el kell adni, azt meg úgyis csak veszteséggel lehet.

Igaz, hogy kisebb akvárium olcsóbb, de ha nincs nagyon korlátozva az anyagi keret, akkor fölösleges köztes nevelő akvaterkóval bohóckodni.

Érdemesebb egyből akkorát venni, ami elég lesz neki kifejlett korában is.


Nem tudom, most mexikói iszaptekire gondolsz e, (Kinosternon integrum)

de hozzávetőleges "ökölszabályként" ez kb úgy működik, hogy kifejlett méretekkel számolva:

Aksi hossz: a páncél hossz 5-szöröse

aksi szélesség: páncélhossz 3-szorosa

vízoszlop magassága: páncél szélesség másfélszerese!

aksi magassága, kb 1,5-2-szerese a vízoszlop magasságának.


Szűrő kell, méghozzá jó mechanikai szűréssel.


Fűtő... hát igazából a vízi tekik többsége természetes közegében nem él túl meleg vízben, ékszerteknősök, pézsmateknősök, utóbbi kimondottan hideg vizekben él.

Neked ezzel nincs szerencséd, mert Mexikóban irgalmatlan meleg van, és a szakirodalom minimum 78 fahrenheit-et javasol trópusi tekiknek, ami 25 normális fokot jelent. Úgyhogy sajna kell a vízfűtő.

2020. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szoktak tenni UV lámpát mert az pótolja a napsütést és melegít is.A vízszűrőről nem nagyon tudok beszámolni mert az nekem nincs(bár lehet hogy elöbb utóbb lesz)de a boltban úgyis segítenek.
2020. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy az iszapteknősök nem szoktak túl sokat napozni, kell nekik az uv-b, mert amikor viszont napoznak, azon az éghajlaton sok az uv-b, szóval ahhoz alkalmazkodtak.

[link]


Szűrőből olyat keress, amit pl vízszintesen is el lehet helyezni, vagy nem baj, ha a feje (rotor rész) kint van a vízből.

Én inkább akváriumos szűréseket ismerem, ott fontosabb a biológiai szűrés, hiszen egy hal "együtt él " a vízzel, egy hüllő más kategória.

Az biztos, hogy ne a boltban kérdezd meg, milyen szűrőt vegyél, mert az eladók segghülyék hozzá.

Vízi teknősös fórumokon, facebook csoportokban érdeklődj.

2020. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem iszapteknős, mexican ornate slider, nem tudom magyarul hogy van pontosan 😅
2020. nov. 22. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az igen... az nem kezdő szint!

[link]


Nem a mérettel lesz a gondod, mert egy 250 literes terkó nem a világvége...

A tartási körülményekbe (fűtés, etetés, fényminőség) kell sokat fektetni.

2020. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 medvemorzsa ***** válasza:
100%

Mindenképpen két részből álljon a hely, legyen egy napozó, ami homok aljzatú

és ahová kimászhat napozni egy kb 40W-os izzó alá, különben egy idő

után algásodni és penészedni fog a teknős.

2020. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!