Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Udv! Segitsegre lenne szuksege...

Udv! Segitsegre lenne szuksegem kezdo akvariumtulajdonoskent?

Figyelt kérdés
Zebra es Leopardhalaim vannak, osszesen 6 darab, az akvariumom 120 liter. A kerdesem az lenne, hogy milyen nagyobb testu halakat tudnek meg az akvariumba rakni amik nem terrorizalnak pici tarsaikat.

#akvárium #hal #zebrahal #edesvizi #Leopardhal
2020. nov. 22. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom, de nekünk mindig a kereskedésben segítettek, hogy mi illik a már meglevő halainkhoz.
2020. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bizonyara itt is segitenek majd, csak otleteket varok es nalam, a temahoz jobban ertok velemenyet.
2020. nov. 22. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán mennék el túl nagy halak irányában, mert azokhoz alapból kissé karcsú az akvárium, másrészt tényleg veszélyes lehet a kisebbekre nézve, illetve minél nagyobb egy hal, exponenciálisan annál nagyobb a vízterhelése.

Tehát ha beraksz egy pán nagy halat, ki is lőtted az egész aksit, mert sokat esznek, sokat ürítenek, leterhelik a szűrőt, és nem tudsz már melléjük semmit rakni.


Én betennék hozzájuk max 1 pár közepes testű gurámit, mondjuk ajakost, vagy szivárványost.

Az alsó szintre meg egy csapat csíkfélét, pl 6 db párduc csíkot.

Hozzájuk dús növényzetet, sötét, finom szemcsés aljzatot, lassú vízáramlást, fedett akváriumot.

Ez így egy klasszikus délkelet-ázsiai irányú felállás.

2020. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remek otlet, koszonom! Igen azt nem fejtettem ki helyesen mire is celzok a nagyobb merettel kapcsolatban. A max 10 centi lenne az idealis annal nagyobbakra nem is gondoltam csak az en pici halaimhoz kepest nagyok.
2020. nov. 24. 14:06
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha a gurámik mellett döntesz akkor nem ártana úszó és lebegő növényeket telepíteni és esőztetőt is használni mert nyílt vízen a szűrő sodrásában ezek a gyors mozgású izgága dániók megőrítk a békés gurámikat. Amúgy az elképzelés szerintem is jó, nézd meg a gyöngygurámikat és méziket is.
2020. nov. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 medvemorzsa ***** válasza:

A Dánió-félék folyamatosan mozgásban vannak, valami hasonló méretű és természetű halakat vennék melléjük. De szempont lehet pl. hogy a dániók felszíni halak, középvízen pl. 5-6 fekete tetra, legalul 3-4 turkálóharcsa

Corydoras. És persze sok növény. Ja, és főleg a dániók miatt jó oxigénellátottságú kristálytiszta víz, ez a többinek sem árt.

2020. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2020. nov. 29. 00:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!