Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez a fehér csomószerű...

Mi lehet ez a fehér csomószerű kis gombóc a farok alatti úszóján?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy az egyik vitorláshalamnak fehér csomószerű kis gombóc van a farok alatti úszóján. Nem tűnik kedvetlennek, ugyanúgy úszkál a többiekkel és étvágya is van, a többi halam is jól van, nem vettem észre rajtuk ezt a fehér gombócot. Próbáltam képeket készíteni róla, nem lettek a legjobbak, mert mindig elúszkált, de hátha valamennyire visszaadja

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. dec. 2. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre penészgombának tűnik. Ami nem sok jót jelent.

Hogy milyen a kedve, meg az étvágya, az olyan szempontból többnyire irreleváns, hogy ha ezek rosszak, akkor az már végstádium, úgyhogy ilyen tünetek nélkül is bőven lehet baja.

Ez további kérdéseket vet fel.

Ez lehet mechanikai sérüléstől, valami hámsérülés, amit megtámadott egy kórokozó, ez könnyen gyógyítható.

De lehet alapvető immungyengeségtől, (és sajnos a tapasztalat szerint ez a gyakoribb) akkor viszont ez a dominó első darabja!


Bővebbet egyelőre nem érdemes írni, egyelőre derüljön ki, hogy mi ez (ha vatta szerű, akkor valószínűleg penész)

aztán derüljön ki minden (!!!) az akváriumról, összes tartott élőlény, összes gép, vízparaméterek, stb stb stb...

2020. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tényleg vattaszerűnek tűnik nekem is, úgyhogy valószínű penészgomba lesz az. Esetleg tudsz rá valami gyógymódot?
2020. dec. 2. 19:57
 3/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Azt kérte #1-es, hogy írd le a tartási körülményeket.


"derüljön ki minden (!!!) az akváriumról, összes tartott élőlény, összes gép, vízparaméterek, stb stb stb..."


Úgyhogy először is írj le mindent, hogy mit hogyan csinálsz, az akva méretéről kezdve a szűrőn keresztül a vízcseréken át a tartott élőlényekig MINDENT.


A legjobb gyógymód sem elég, ha a tartási körülmények okozzák a problémát. Ezért kell mindent tudunk, hogy a többi hal se legyen beteg, illetve ne térjen vissza a betegség.

2020. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is penészgombának vélem de ez még könnyen kezelhető. Természetesen több infó kell az akvárium állapotáról mert ennek komolyabb okai is lehetnek mint egy mechanikai sérülés. Mihamarabb csinálj egy 30% vízcserér talajtakarítással. A halat óvatosan fogd ki és emeld ki a vízből, cseppents malachit zöldet ( egy csepp elég) a pamacsra, várj 1 percet, majd engedd vissza. Ha sikerülne még egyszer kifogni estefelé ismételd meg, én kajával szoktam a hálóba csalogatni őket ha kiszeretném fogni. A hálóból ki sem kell venni. Ezt a kezelési módszer csak a hal úszóin és farkán szabad alkalmazni a testén lévőkhöz rövid fürdő kell. Várjuk az információkat.
2020. dec. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy 112 literes akváriumról van szó, amiben 2 vitorlás és egy algaevő harcsa van, élő növényekkel, apró kavicsos talajzattal és egy lyukacsos díszkővel. A díszkőbe csak a harcsa szokott belemenni. Az akvárium takarítás általában 3-4 hetente szokott lezajlani, olyankor előrekészítek 2 db 10 literes kannába vizet, azt állni hagyom pár napig. Takarításkor először aljazattisztítóval a víz felsőbb, tiszta részét szívom le, ezt is 2 db 10 literes kannába és ezt félre is teszem, ez később vissza szokott menni az akváriumba. Kiveszem a szűrőt, aljazattisztítóval kiszipolyozom annak a helyét illetve az talajt is, ahol látom hogy piszkos. Belső szűrőm van, de már elég régi, keresgettem a mostani típusúak között és leginkább a Hydor crystal szűrűre hasonlít. A legutóbbi takarításkor, kb. másfél hete lett kicserélve benne a régi nagy szivacs egy újra, mert már eléggé el volt használódva. Takarításkor a szűrűt is kitisztítom, nyomok a szivacsba Sera bio nitrivec-et, algamágnessel és egy konyhai szivacs síma felével az akvárium üvegét is letakarítom és végül belemegy a víz. Enni Sera vipant kapnak.
2020. dec. 3. 13:28
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ez így hosszútávon nem biztos ,hogy fog működni. Először is a 112 liter kevés vitorlásoknak, nekik inkább 200 litertől érdemes gondolkodni, persze ha még kicsi akkor ez nem annyira létványos de ekkora helyen nem is fog tudni megnőni :/ Igazából nagyjából ez a legnagyobb baj. Utána a 2-3 hetente takarítás elég karcsú, jobb lenne hetente ~30% vízcsere illetve ami vizet leszívtál azt miért töltöd vissza ? Lehet én értelmeztem rosszul de azt írod ,hogy 2 db 10 literes kannába szívsz le vizet amit vissza szoktál tölteni de akkor mi van a friss vízzel amit előzőleg előkészítettél ? A növényzetről sem nagyon írtál pedig az is fontos lenne. Minden esetre fogadd meg az eddigi tanácsokat, többek közt a mihamarabbi 30% vízcserét.
2020. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Dúsítsd a növényzetet, lehetőleg gyorsan növő növényeket és a víz felszínére lebegő növényzetet is telepíts. Térj át a heti 30% vízcserére és talajporszívózásra, Mindegy mit csinálsz a vödreiddel de 25-30-liter friss víz kerüljön bele hetente.:D Ha a két vitorlásé az egész akvárium és párba állnak, v mindkettő nőstény akkor nem lesz gond a szűkösebb hellyel. Természetesen én is jóval nagyobb akváriumba ajánlom őket ha van rá mód. Max egy csapat páncélosnak még marad hely a talajon. Igen, nem ártana egy hatékonyabb szűrő is. Etess fagyasztott kajával a mostanit csak heti 1-2 alkalommal add. Az anubiast időnként vedd ki és langyos víz alatt töröld át egy szivaccsal, ilyenkor algairtót is önthetsz rá , vagy folyékony CO2. Az ancinak kell egy gyökér, vasfa v platánkéreg amit rágcsálhat. Na ,hogy viseltétek a kezelést? Ma is csinálni kellene legalább egyszer és holnap is.
2020. dec. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Én azt hámoztam ki ebből, 2 kanna vizet kienged a csapból, hagyja állni pár napig. Eddig stimm...

Majd leszív az akváriumból 2 kannányi vizet, ez is stimm... ...majd még 2-t, de ez megy a lefolyóba,

aztán visszatölti az előzőleg leszívott vizet,

és az állott csapvízzel tölti fel ismét fullra...


Ha ezt valóban így csinálod, akkor az nagyon sok stresszel jár a halak számára... Plussz fogalmam sincs hogy mi értelme van ennek.


Tehát nemcsak a cserék gyakoriságán kell valtoztatnod, de a módján is.

2020. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!